Довгий час основні фактори довголіття вислизали від уваги вчених, але зараз багато фахівців упевнені, що ключовою складовою залишається підтримка загального здоров’я. Вважається, що велику допомогу в цьому надають антиоксиданти, які здатні виводити з організму шкідливі речовини та захищати клітини від дії вільних радикалів. Але деякі антиоксиданти потужніші за інші. Наприклад, одними з найефективніших вважаються антиоксиданти зеленого чаю.

Зелений чай є чудовим джерелом катехінів, які відповідають за здатність напою знижувати рівень холестерину, повідомляє AARP. Специфічний тип катехінів – ECGC – відомий як один із найпотужніших.

Багато досліджень виявили у ECGC здатність продовжувати життя. Наприклад, в ході роботи, проведеної на гризунах, було встановлено, що миші, що споживали ECGC, показали кращі результати в когнітивних тестах, що підтверджує нейропротекторні ефекти сполуки.

За словами вчених, зелений чай містить найвищу концентрацію катехінів, яка збільшується у міру заварювання напою. Вважається, що у одній чашці такого чаю від 50 до 100 мг ECGC.

Дослідження, проведені в Університеті штату Орегон, показали, що антиоксидант має здатність збільшувати кількість регуляторних Т-клітин в організмі, що допоможе захистити від аутоімунних захворювань, пише Express.

У 2020 році наукова робота, проведена за участю понад 100 тис. китайців, показала, що ті, хто пив зелений чай понад три рази на тиждень, жили в середньому на 15 місяців довше. Дослідження проводилося протягом 7,3 років. Зокрема, було виявлено, що у 50-річних любителів чаю ішемічна хвороба серця та інсульту може з’явитися на 1,41 рік пізніше, а проживуть вони на 1,26 роки довше за тих, хто чай не п’є зовсім або п’є рідко.

“У порівнянні з тими, хто ніколи не п’є чай або п’є його нерегулярно, у любителів напою ризик серцево-судинних захворювань та інсульту був на 20% нижчим, ризик смертельних серцевих захворювань та інсульту – на 22%, а ризик смерті від усіх причин – на 15%”, – розповіли вчені.

Крім того, регулярне споживання чаю було пов’язане зі зниженням ризику розвитку атеросклерозу та смертності від усіх причин.