Що і в яких кількостях потрібно їсти, щоб кишечник залишався здоровим і бадьорим якомога довше?

Від нормальної роботи кишечника залежить не тільки наше фізичне здоров’я, але і настрій, схильність до депресії і навіть пам’ять і когнітивні здібності. Щоб підтримувати здоровий баланс корисних бактерій і допомогти кишечнику працювати активніше, важливо правильно харчуватися. Розповідаємо, які здорові харчові звички варто виробити у себе, щоб зберегти активний і бадьорий кишечник.

Їжте більше продуктів, багатих магнієм

Дефіцит магнію може спровокувати утворення вогнищ внутрішнього запалення (в тому числі в області кишечника), а також ожиріння. Щоб заповнити дефіцит магнію, їжте шпинат, гарбузове насіння, бурий рис і інші корисні продукти.

Їжте більше здорових жирів

Навіть якщо ви дотримуєтеся дуже суворої дієти, ви не повинні відмовлятися від жиру — головне, щоб він корисним. Поліненасичені жири, яких багато в чорному шоколаді, оливках і оливковій олії, авокадо, волоських горіхах і рибі жирних сортів, захищають нас від хвороб серця, депресії, діабету 2 типу, інсульту, раку і, звичайно, шлунково-кишкових розладів і збільшення ваги.

Їжте менше вуглеводної їжі

Один з головних ворогів нашого кишечника — “швидкі” вуглеводи, які можуть змінити на гірше баланс кишкової флори і викликати запальний процес. Віддавайте перевагу продуктам з високим вмістом клітковини, а також багатим «повільними» вуглеводами.

Їжте менше FODMAP-продуктів

FODMAP – це продукти, до складу яких входять коротколанцюгові вуглеводи. Вони погано всмоктуються в товстому кишечнику і призводять до підвищеного газоутворення, діареї і запорів. Підсолоджувачі, лактоза, деякі овочі, фрукти і бобові можуть пошкодити кишечник і погіршити його роботу. Якщо ви підозрюєте, що у вас підвищена чутливість до якихось з них, спробуйте поступово відмовлятися від кожного з продуктів і спостерігати за змінами в організмі.