Пацієнтам з гіпертонією потрібно звертати особливу увагу на дієту. Існують групи продуктів, які ні в якому разі не можна вживати при підвищеному артеріальному тиску.

Гіпертонія або підвищений тиск це дуже поширений розлад, від якого тільки в Україні страждають більше 50% людей старше 50 років. Через гіпертонію збільшується ризик хвороб серця, інсульту, інфаркту, серцевою недостатністю. А серцево-судинні захворювання це в багатьох країнах головна причина смертності населення. Наука ще не повністю розібралася в тому, які справжні причини такого широкого поширення гіпертонії, але важливо зрозуміти, що розвиток цієї хвороби залежить від образу життя і від того харчування, яке ми вживаємо. Якщо вам загрожує підвищений ризик гіпертонії, або ви вже з нею зіткнулися, дуже важливо стежити за власною дієтою. Існують три групи продуктів, які гіпертонікам вживати категорично не рекомендується. Їх список публікує Times Now.

Солона їжа. Будь-яка людина, що відноситься до категорії сердечників, знає, що солоні продукти харчування збільшують проблему гіпертонії. Потрібно вживати сіль помірно. Тримайтеся подалі від продуктів, які містять надмірну кількість солі на кшталт різного роду чіпсів, крекерів тощо. Не дуже розумним буде поглинати домашні консервовані овочі, оскільки в них часто додають багато солі.

Перероблені продукти. Вони взагалі шкідливі для здоров’я, і зокрема вкрай не рекомендовані гіпертонікам. Перероблені продукти містять олію, консерванти, а також надмірну кількість солі, що набагато збільшує показник артеріального тиску. Справа в тому, що саме сіль найчастіше використовується в перероблених продуктах в якості консерванту.

Надлишок цукру. Жертви хвороб серця повинні уникати солодощів. Поглинання шоколаду, пончиків, еклерів або використання кускового цукру провокує ожиріння і надбавку у вазі, а це народжує проблему гіпертонії. Сам по собі цукор безпосередньо не викликає діабет, але він призводить до ожиріння, а це основний фактор ризику діабету другого типу.