Медики попереджають, що печінці може шкодити не тільки зловживання алкоголем, але і більш нешкідливі на перший погляд дії – наприклад, вживання солодкого, фастфуду або прийом вітамінів.

Існує мінімум п’ять нешкідливих звичок, які шкодять печінці, не маючи ніякого відношення до алкоголізму. Так, здоров’ям цього органу ризикують любителі солодкого, які поглинають різноманітні десерти і ласощі у великій кількості. Дана звичка підвищує ризик розвитку неалкогольної жирової хвороби печінки, яка є однією з причин її цирозу і раку. Найбільше, за словами лікарів, ризикують люди, які щодня споживають 1000 кілокалорій у вигляді ласощів.

Ще одна шкодить печінки звичка – це використання полівітамінів, особливо призначаються людьми собі самостійно, «для зміцнення імунітету». Фахівці підкреслюють, що передозування вітамінними компонентами може бути вкрай небезпечним – наприклад, надлишок вітаміну А провокує розвиток цирозу.

Читайте також:  Взимку у напої корисно додавати прянощі

Також вони закликають стежити за вагою. Відсутність контролю маси тіла, особливо розміру талії, спокійне відношенню до її збільшення погано позначається на гормональному балансі організму, що ускладнює і роботу печінки.

Звичка лікувати багато недуг парацетамолом теж входить в список небезпечних – при перевищенні дозування цих ліків печінка може серйозно постраждати, застерігають фахівці. Вони констатують: ніколи не потрібно приймати одночасно два засоби, що містять парацетамол.

Нарешті, ворогом печінки може стати щодня вживається фастфуд. Його страви зазвичай насичені трансжирами, які швидко можуть привести до розвитку її ожиріння, повідомляє видання «Домашний очаг».

Читайте також:  Грип може скоротити людині тривалість життя