ГоловнаНовини Здоров'яЯкі овочі та фрукти захищають від раку кишечника

Які овочі та фрукти захищають від раку кишечника

Знизити ризик виникнення раку кишечника зможуть деякі продукти харчування. Результати дослідження, проведеного групою вчених з Університету штату Південна Дакота (США), опубліковані в журналі Cancers.

Рак кишки

Рак кишечника входить в число найпоширеніших злоякісних пухлин в світі.

Вчені встановили, що в процесі розпаду флавоноїдів при обміні речовин в кишечнику утворюється кислота 2,4,6-THBA, що володіє здатністю пригнічувати ріст ракових клітин у товстій і прямій кишці.

Флавоноїди — натуральні пігменти, присутні у всіх яскраво овочах і фруктах.

В першу чергу мова йде про флавоноїди антоціанів, які надають відповідне забарвлення винограду, лохині, чорниці, ожині, журавлині, vалині, чорній смородині, вишні, баклажанів, різних видів перцю.

Читайте також:  Визначено простий спосіб продовжити життя

Для підтвердження ефективності 2,4,6-THBA щодо ракових клітин потрібні подальші дослідження, проте учені припускають, що в майбутньому ця речовина може стати основою для розробки протиракових ліків.

У процесі розпаду флавоноїдів важливу роль відіграють кишкові бактерії, тому зараз дослідники зайняті пошуком саме тих мікроорганізмів, які виділяють 2,4,6-THBA.

Фахівці нагадують, що рак не розвивається і не виростає за ніч. Проходять місяці і навіть роки, перш ніж пухлина виростає до відчутних симптомів. Ось чому рак може протікати без клінічних проявів.

До основних симптому раку прямої кишки відносяться: зміни характеру стільця, домішка крові або слизу в калі, больові напади в животі, стійке здуття живота. Крім того, це загальні симптоми, такі як зниження працездатності або різке схуднення.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News