Знизити ризик виникнення раку кишечника зможуть деякі продукти харчування. Результати дослідження, проведеного групою вчених з Університету штату Південна Дакота (США), опубліковані в журналі Cancers.

Рак кишечника входить в число найпоширеніших злоякісних пухлин в світі.

Вчені встановили, що в процесі розпаду флавоноїдів при обміні речовин в кишечнику утворюється кислота 2,4,6-THBA, що володіє здатністю пригнічувати ріст ракових клітин у товстій і прямій кишці.

Флавоноїди — натуральні пігменти, присутні у всіх яскраво овочах і фруктах.

В першу чергу мова йде про флавоноїди антоціанів, які надають відповідне забарвлення винограду, лохині, чорниці, ожині, журавлині, vалині, чорній смородині, вишні, баклажанів, різних видів перцю.

Для підтвердження ефективності 2,4,6-THBA щодо ракових клітин потрібні подальші дослідження, проте учені припускають, що в майбутньому ця речовина може стати основою для розробки протиракових ліків.

У процесі розпаду флавоноїдів важливу роль відіграють кишкові бактерії, тому зараз дослідники зайняті пошуком саме тих мікроорганізмів, які виділяють 2,4,6-THBA.

Фахівці нагадують, що рак не розвивається і не виростає за ніч. Проходять місяці і навіть роки, перш ніж пухлина виростає до відчутних симптомів. Ось чому рак може протікати без клінічних проявів.

До основних симптому раку прямої кишки відносяться: зміни характеру стільця, домішка крові або слизу в калі, больові напади в животі, стійке здуття живота. Крім того, це загальні симптоми, такі як зниження працездатності або різке схуднення.