Здоров’я кишечника починає відігравати особливо важливу роль для жінок старше 50 років-вчені радять пам’ятати про це.

Фахівцями біотехнологічної компанії BIOMES були досліджені кишкові бактерії 2000 чоловік віком старше 50 років-мікробіом їх кишечника вони зіставили з дієтою і способом життя.

Експерти констатують, що бактеріальний склад кишечника змінюється з віком: у людей 50 років і старше не тільки менше кишкових бактерій в цілому, штами бактерій у них менш різноманітні.

За словами фахівців, якщо шкідливі і корисні бактерії в кишечнику не збалансовані, може посилитися запалення, що підвищує ризик проникності кишкової стінки. Це, в свою чергу, сприяє захворюванням і типовим процесам старіння – ослаблення імунної системи, руйнування м’язів і когнітивних здібностей.

Читайте також:  Лікарка назвала 5 ознак зниження імунітету восени

Тому експерти радять зміцнювати здоров’я у віці після 50 років, домагаючись сильної, добре функціонуючої кишкової флори.

Правильно харчуватися. Жінкам старше 50 років корисно харчуватися за подобою середземноморської дієти, заснованої на великій кількості фруктів і овочів, а також свіжої зелені, високоякісних маслах, вживанні риби і помірному поїданні м’яса.
Горіхи та ферментовані продукти, такі як квашена капуста або кефір, також корисні для зміцнення здоров’я кишечника в цьому віці.

Залишатися активними. Наукові дослідження показують, що палять і не займаються спортом люди старіють особливо швидко. Таким чином, повинна бути хоча б одна тривала прогулянка в день. Ще одна порада вчених для жінок старше 50 років-практикувати такий вид навантажень, як вправи на рівновагу і гнучкість. Не менш важливо спати по сім-вісім годин на день.

Читайте також:  Експерти назвали продукти для ясності розуму: вони можуть знизити ризик деменції

Підтримувати свої контакти. Щирий сміх, що виникає в розмові з іншими людьми, викликає в організмі підвищення рівня нейромедіаторів, так званих гормонів щастя.

При цьому, як показали наукові дослідження, в мікробіомі кишечника поліпшується показник різноманітності бактерій. Вчені вважають, що людські контакти, близькі і довірчі відносини вкрай позитивно впливають на мікробіоту кишечника. Вони радять підтримувати зв’язок з близькими хоча б за допомогою відеодзвінків.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News