Щоб головний мозок функціонував належним чином, необхідно отримувати більше певних поживних речовин з продуктів – це допомагає зберегти ясність розуму з віком.

Вітамін С. Вчені не дарма називають його одним з ключових поживних речовин, в яких найсильніше потребує головний мозок. Вітамін С стимулює вироблення нейротрансмітерів-хімічних речовин, що передають повідомлення від нейронів до м’язів, що визначають нашу здатність зосереджуватися і запам’ятовувати нову інформацію, а також наш настрій. Відомими нейротрансмітерами є, наприклад, дофамін і серотонін. Дослідники констатують, що “низький рівень вітаміну С, дофаміну та серотоніну часто зустрічається у людей з розладами настрою, такими як депресія”.

Дана поживна речовина також покращує захист нервових клітин головного мозку від пошкоджень і окисного стресу, викликаного нестабільними молекулами (вільні радикали). Наукові фахівці кажуть, що вітамін С є «потужним детоксифікатором» мозку – він проникає через гематоенцефалічний бар’єр, видаляє компоненти, які забруднюють його. Таким чином, забезпечується профілактика нейродегенеративних захворювань.

Вітамін D. Згідно з дослідницькими даними, він має сильний вплив на ваш мозок на всіх етапах життя. Так, вагітним жінкам рекомендується їсти продукти з вітаміном D або проводити час на вулиці в сонячну погоду, тому що він підтримує розвиток мозку плода. Підліткам і дорослим це поживна речовина допомагає регулювати настрій, покращує пам’ять, в більш пізньому віці допомагає знизити ризик розвитку деменції.

Визначити його рівень в організмі дозволяє аналіз крові. При низькій концентрації потрібно їсти більше продуктів, багатих вітаміном D, або приймати добавки. Національні інститути здоров’я (NIH) рекомендують отримувати 10-20 мікрограмів (мкг) вітаміну щодня.

Вітаміни групи В. Якщо мати на увазі поживні речовини, в яких найсильніше потребує головний мозок, – то це B6, B9 і B12. Дослідники вважають, що вони приносять користь мозку, знижуючи рівень аміноксилоти гомоцистеїну. Її високий вміст посилює схильність до розвитку серйозних проблем зі здоров’ям, включаючи хворобу Альцгеймера, хвороби серця і ниркову недостатність.

Вітаміни групи B також сприяють виробленню серотоніну, дофаміну і гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК). Їх низькі концентрації асоціюються з схильністю до психічних патологій-депресії, тривожності, низькій самооцінці, безсонню. Для підтримки здоров’я мозку вчені рекомендують включати в повсякденний раціон продукти, багаті даними вітамінами.