Господині часто готують більше їжі, ніж сім’я з’їсть за вечерею, і прибирають залишки в холодильник, щоб вжити їх на наступний день. Однак є страви і продукти, залишки яких краще відразу викинути. А краще, звичайно, готувати в міру.

Нарізані овочі

Нарізані і очищені овочі не можна зберігати більше 12 годин. Нітрити, які утворюються в овочах при довгому зберіганні, при попаданні в організм викликають кисневе голодування, провокують проблеми з шлунково-кишковим трактом і навіть підвищують ризик виникнення раку.

Рис

В сирому рисі містяться спори небезпечних бактерій. При варінні більшість з них гине, але деякі, наприклад, бактерії виду Bacillus cereus, можуть і вижити. Ця бактерія мешкає в самих різних умовах: в грунті, комах, в пилу і в рослинах. Вона легко розмножується в живильному середовищі, особливо в рисі, молочних продуктах і овочах.

У залишеному «на завтра» рисі спори бактерій оживають і починають активно розмножуватися. Деякі штами цієї бактерії можуть призводити до важких форм харчових отруєнь і навіть до летального результату.

Салати з майонезом

Це не окремий продукт, а страва, але згадати про неї варто обов’язково. Салат з майонезом не можна зберігати довше доби навіть в холодильнику. Тим більше, не можна залишати такі салати надовго при кімнатній температурі. Це загрожує серйозним отруєнням. Недарма після новорічних свят, коли люди старанно доїдають олів’є і оселедець під шубою, кількість хворих різко збільшується. І чим довше ми зберігаємо страву, тим більше шансів у бактерій розмножитися і спровокувати хворобу.