ГоловнаНовини Здоров'яНазваний ранній незвичайний симптом діабету

Названий ранній незвичайний симптом діабету

Особлива підступність діабету полягає в тому, що його важко діагностувати на ранній стадії. Британські фахівці відзначають: раннім симптомом хвороби може бути запаморочення.

запаморочення

Діабет 2 типу розвивається у людини, коли в її організмі відбуваються метаболічні порушення, що знищують механізми природної регуляції рівня цукру в крові. Організм втрачає чутливість до інсуліну – гормону, що виробляється підшлунковою залозою для зниження високої концентрації цукру.

Наслідком цих змін стає зростання цукру в крові, з чим в свою чергу пов’язані інші захворювання та запальні процеси в організмі, що зачіпають найважливіші органи – серце, нирки, печінка. Тому важливо розпізнавати діабет на початковому етапі і вживати заходів, що не допускають патологічного розвитку хвороби.

Читайте також:  Названі способи назавжди забути про проблеми з кишечником

Фахівці Глобального Діабетичного Співтовариства (Diabetes.co.uk) заявили, що одним з симптомів, що дозволяють виявити діабет на ранній стадії, може бути незвичайне запаморочення, що виникає на перший погляд без видимих причин. За словами вчених, цей стан безпосередньо пов’язаний з високим рівнем глюкози в організмі.

«Високий рівень цукру в крові (гіперглікемія) стає причиною поліурії, що, в свою чергу, призводить до зневоднення організму, оскільки він намагається видалити надлишок глюкози. Однак з-за низького рівня рідини в організмі мозок змушений відчайдушно боротися, щоб функціонувати правильно, що і викликає запаморочення», – пояснили експерти.

Крім того, запаморочення може бути знаком критично низького рівня цукру в крові, також характерного для захворювання діабетом. Мозок в таких обставинах також страждає, і виникає відповідний синдром.

Читайте також:  10 продуктів, які не підвищують рівень цукру в крові

Вчені рекомендують не зволікати зі зверненням до лікаря, якщо напади незвичайного, раптове запаморочення частішають. Серед інших ознак діабету вони виділяють постійне відчуття спраги, втому, довге загоєння ран і порізів, нечіткий зір.

Джерело: МедікФорум