ГоловнаНовини Здоров'яНазваний ранній незвичайний симптом діабету

Названий ранній незвичайний симптом діабету

Особлива підступність діабету полягає в тому, що його важко діагностувати на ранній стадії. Британські фахівці відзначають: раннім симптомом хвороби може бути запаморочення.

запаморочення

Діабет 2 типу розвивається у людини, коли в її організмі відбуваються метаболічні порушення, що знищують механізми природної регуляції рівня цукру в крові. Організм втрачає чутливість до інсуліну – гормону, що виробляється підшлунковою залозою для зниження високої концентрації цукру.

Наслідком цих змін стає зростання цукру в крові, з чим в свою чергу пов’язані інші захворювання та запальні процеси в організмі, що зачіпають найважливіші органи – серце, нирки, печінка. Тому важливо розпізнавати діабет на початковому етапі і вживати заходів, що не допускають патологічного розвитку хвороби.

Читайте також:  10 симптомів, які не можна ігнорувати жінкам

Фахівці Глобального Діабетичного Співтовариства (Diabetes.co.uk) заявили, що одним з симптомів, що дозволяють виявити діабет на ранній стадії, може бути незвичайне запаморочення, що виникає на перший погляд без видимих причин. За словами вчених, цей стан безпосередньо пов’язаний з високим рівнем глюкози в організмі.

«Високий рівень цукру в крові (гіперглікемія) стає причиною поліурії, що, в свою чергу, призводить до зневоднення організму, оскільки він намагається видалити надлишок глюкози. Однак з-за низького рівня рідини в організмі мозок змушений відчайдушно боротися, щоб функціонувати правильно, що і викликає запаморочення», – пояснили експерти.

Крім того, запаморочення може бути знаком критично низького рівня цукру в крові, також характерного для захворювання діабетом. Мозок в таких обставинах також страждає, і виникає відповідний синдром.

Читайте також:  10 способів спалювати жир, про які ви повинні знати

Вчені рекомендують не зволікати зі зверненням до лікаря, якщо напади незвичайного, раптове запаморочення частішають. Серед інших ознак діабету вони виділяють постійне відчуття спраги, втому, довге загоєння ран і порізів, нечіткий зір.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News