Через концентрацію сильнодіючих сполук багато рослин ефективно допомагають боротися з вірусами. Існують рослинні засоби з потужною противірусною дією, користь яких перевірена часом.

Орегано. До його складу входить карвакрол – компонент, що володіє противірусними властивостями. У дослідженні в пробірці і олія орегано, і ізольований карвакрол знижували активність мишачого норовируса (MNV) протягом 15 хвилин після впливу. MNV дуже заразний, і є основною причиною шлункового грипу у людей.

Також було встановлено, що олія орегано і карвакрол виявляють противірусну активність проти вірусу простого герпесу типу 1, ротавірусу та респіраторно-синцитіального вірусу (RSV), що викликає респіраторні інфекції.

Шавлія. Противірусні властивості шавлії багато в чому пов’язані зі з’єднанням сафіфінолід. Дослідження в пробірці показують, що ця трава може боротися з вірусом імунодефіциту людини. Було помічено, що екстракт шавлії значно скорочував активність ВІЛ, запобігаючи його проникненню в клітини-мішені.

Базилік. Багато видів базиліка можуть успішно боротися з деякими вірусними інфекціями. Зокрема, вчені виявили, що екстракти солодкого базиліка, насичені такими сполуками, як апігенін та урсолова кислота, проявляють сильну дію проти вірусів герпесу, гепатиту В і ентеровірусу.

Фенхель. В експериментах екстракт фенхелю виявляв сильну противірусну дію проти вірусів герпесу. Потужну противірусну дію відносно герпесу проявив трансанетол, основний компонент ефірної олії фенхелю.

Часник. Він є популярним природним засобом проти широкого спектру захворювань, включаючи вірусні інфекції. У дослідженні за участю пацієнтів, що страждали від бородавок, викликаних вірусом папіломи людини (ВПЛ), застосування екстракту часнику в уражених областях два рази в день усувало бородавки через 1-2 тижні.

Крім того, є дані, що часник може володіти противірусною активністю щодо грипу A і B, ВІЛ, HSV-1, вірусної пневмонії і риновірусу, що викликає застуду.

Розмарин. До складу розмарину входить олеанолова кислота. Дана речовина проявляє противірусну активність відносно вірусів герпесу, ВІЛ, грипу, гепатиту (підтвердилося в дослідженнях на тваринах та у пробірці). Крім того, екстракт розмарину продемонстрував противірусну дію проти вірусів герпесу і гепатиту А.

Ехінацея. Деякі дослідження в пробірці показують, що деякі різновиди ехінацеї особливо ефективні в боротьбі з вірусними інфекціями, такими як герпес і грип.

Бузина. В дослідженні на мишах концентрований сік бузини зміг придушити реплікацію вірусу грипу і стимулював реакцію імунної системи. Згідно з даними огляду чотирьох досліджень за участю 180 осіб, добавки з бузини істотно зменшують симптоми верхніх дихальних шляхів, спричинені вірусними інфекціями.

Джерело: МедікФорум