Найчастіше після приготування чаю в чайнику ще залишається вода. Чи потрібно її виливати, або можна залишити і закип’ятити повторно? Пояснюють німецькі фахівці з Інституту Фрезеніуса.

Багато людей переконані: пити повторно закип’ячену воду не потрібно, це шкідливо для здоров’я. Майже кожен другий після разового кип’ятіння виливає її з чайника. Люди побоюються, що в цій воді можуть накопичуватися бактерії, або ж інші речовини, небажані для організму.

Але чи небезпечно насправді пити воду, закип’ячену повторно?

Думка німецьких фахівців така: вживання води після повторного кип’ятіння не небезпечне для здоров’я.

“Не потрібно боятися розмноження бактерій у воді: їх кількість, поки вона буде перебувати в чайнику, дійсно може вирости, – але при повторному кип’ятінні води мікроорганізми будуть знищені. Що стосується смаку повторно закип’яченої води, немає ніяких наукових доказів того, що він погіршується”, – констатували експерти.

Також, за їхніми словами, немає ризику того, що у воду за час, поки вона буде відстоюватися в чайнику, проникнуть частинки його матеріалів. Однак, щоб уникнути цього важливо використовувати сертифікований посуд від перевірених і безпечних виробників, підкреслили експерти.