Фактичний вік не завжди відповідає тому, як виглядає і відчуває себе людина.

Вчені кажуть, що в першу чергу ефект моложавості забезпечується балансом фізичної форми і психологічного настрою. Люди без зайвої ваги, доброзичливі, з почуттям гумору зазвичай виглядають молодше. Таким чином – якщо не розглядати генетику, – нас можуть омолоджувати здорові звички, фізична і соціальна активність, передає EatThis.

Мінімум три прості звички, цілком здатні вписатися в існування великої кількості людей, допомагають виглядати молодше своїх років.

Достатній сон. За словами вченого невролога Томаса Берка, якісний повноцінний сон має вирішальне значення для здоров’я в будь-якому віці, але особливо з наближенням порога старіння. Люди, які віддають перевагу лягти раніше спати, ніж моніторити совісті і читати новини в Інтернеті, надають своєму мозку неоціненну послугу – його захист від вікових дегенеративних процесів значно поліпшується.

“Мозок проводить третину свого життя в стані сну, і це час, коли він найбільш координований. Сон дозволяє не тільки відпочивати, але також покращує функцію запам’ятовування, згасання якої є одним їх маркерів старіння”, – говорить експерт.

Їсти більше протеїну. В цьому плані особливо корисні індичка і курка – вони, крім білка, також багаті речовиною триптофаном, що дає нервовій системі енергію, необхідну для підтримки розумової діяльності. До того ж є джерелом колагену, важливого для підтримки сполучної тканини в хорошій формі, завдяки чому тіло залишається в тонусі.

Споживати достатньо здорових жирів. Після 40-45 років в організмі серйозно перебудовуються гормони, що починає впливати на фізичні характеристики, зовнішній вигляд, роботу мозку. Щоб такий вплив не було негативним, необхідні здорові жири. Тим, хто хоче уповільнити старіння і виглядати молодше своїх років, особливо важливо вживати в їжу продукти, багаті омега-3 жирними кислотами. Їх присутність в раціоні забезпечує профілактику хвороб Альцгеймера і Паркінсона, діабету.