Ви помічаєте, що постійно відчуваєте злість і роздратування і не контролюєте власні емоції? Експерти розповіли, з чим це може бути пов’язано.

Страх. Злість не завжди є проявом агресії і бажання завдавати шкоди іншим людям, в деяких випадках це наслідок страху. Дослідники з’ясували, що людина буває злою, якщо вона відчуває, що щось загрожує її образу, існуванню або его. Багато хто з нас висловлюють страх за допомогою злості, якщо вони піклуються про благополуччя близьких людей. Контролювати такий страх можна тільки після того, як ви розберетеся зі своїми страхами і прийміть їх.

Тривожний розлад. При наявності даного розладу буває дуже складно зберігати спокій, оскільки будь-які події або незначний інцидент може спровокувати вибух емоцій. Зазвичай страх і агресія бувають тимчасовими, вони зникають після вирішення проблеми, але тривожність – це страх без всяких причин, з яким дуже важко впоратися. Буває великою проблемою для жертви тривожного розладу зрозуміти, що ж саме викликає у неї ці симптоми.

Читайте також:  Гастроентеролог розповіла як м'яко полегшити симптоми

Травматичні переживання. Якщо в минулому ви проходили через сумні події, як смерть близьких людей, були свідками жорстоких злочинів або нещасних випадків, то це може спровокувати посттравматичний стресовий розлад. А воно нерідко проявляється депресіями і агресією, тобто постійною злістю.

Безпорадність. Якщо людина не відчуває себе здатною контролювати те, що відбувається навколо, і нічого не відбувається так, як було задумано, це може проявлятися злістю. Чим швидше ви навчитеся приймати ситуацію такою, яка вона є, тим швидше позбудетеся від неприємних емоцій.

Небажання брати відповідальність. Набагато легше для нас розлютитися на інших людей, ніж прийняти відповідальність за свої вчинки. І це легке рішення з часом стає звичкою, так що найпоширенішою реакцією людини стає злість.

Читайте також:  Дієтолог назвала 6 дієтичних прийомів, які продовжать життя

Джерело: МедікФорум