Шкідлива не тільки газована вода. Звичка вживати свіжі соки може підвищити ризик виникнення порушень в стані серця.

Згідно висновків, зроблених дослідниками з Університету Еморі (США), шкідливими для організму напоями можуть бути не тільки різноманітні солодкі газованої води, але і соки на зразок яблучного або апельсинового. Результати їх дослідження за участю більше 18 тисяч чоловік демонструють: вживання трьох склянок соку в день може в два рази збільшувати ризик розвитку захворювань серця, при цьому даний ризик інтенсифікується з особливою силою у людей старше 45 років.

За словами авторів дослідження, головна причина негативного впливу соків – це висока концентрація цукру, що переходить в напої з фруктів і солодких овочів.

«У випадку з соками, як і з газованою водою в організмі виникає справжня «цукрова повінь», при якій цукор миттєво викидається в кров і негативно впливає на стан серця, підвищуючи ризик захворювання органу», – попередили вчені.

Експерти відзначили, що овочі та фрукти такого ж рівня солодощі, як і соки, шкодять все ж організму набагато менше напоїв. З такою їжею людина отримує речовини, які значно уповільнюють процес травлення і всмоктування цукру, – наприклад, жири і білки.

Джерело: МедікФорум