Вчені з Університету Альберти провели дослідження, що дозволили скласти ТОП-5 заходів по збереженню здоров’я мозку і запобігання вікової втрати пам’яті. Стаття відповідного змісту опублікована на офіційному сайті установи.

Фахівці залучили до дослідження літніх людей, у яких спостерігалося погіршення пам’яті. Учасники були розділені на дві вікові групи від 55 до 75 років і старше. Поряд з цим було виділено три класи старіння пам’яті. Жоден доброволець не повідомив про серйозну депресію або залежність від алкоголю. Результати показали, що для першої групи основними чинниками збереження здорового мозку були: вища освіта, жіноча стать, активна соціальна діяльність і проживання з іншою людиною. Що стосується другої групи, то мова йшла про меншу кількість симптомів депресії, більш високому серцевому ритмі. Незважаючи на деякі відмінності в групах, вчені склали ТОП-5 заходів, які працюють в обох випадках.

Читайте також:  Високий холестерин: зменшити його допоможе певний вид вправ

Серед способів збереження мозку молодим – соціальна активність, що включає в себе не тільки спілкування з друзями і родичами, але і взаємодію з групами за інтересами. Не менш важлива участь у навчальних заходах щодо поліпшення когнітивних резервів. Сюди ж можна віднести розгадування кросвордів, вивчення чогось нового. Підтримка здорової ваги також допоможе уникнути багатьох проблем зі здоров’ям. Доведено, що фізичні вправи дозволяють збільшити об’єму мозку, поліпшити ходу і функції легенів, що важливо для підтримки нормального рівня кисню в головному органі центральної нервової системи. Завершує ТОП-5 заходів щодо збереження мозку здоровим – позитивний настрій і здатність впоратися з депресивними симптомами.

Читайте також:  Як позбутися пітливості: лікар назвала 3 способи перемогти піт у спеку