Дослідники з Оксфордського інституту інтернету встановили, що від обсягу часу, проведеного за відеоіграми, загальний психічний стан здоров’я геймерів майже не змінюється. У дослідженні взяли участь 39 тисяч шанувальників відеоігор.

Середньостатистичний геймер повинен витрачати на свою пристрасть більше 10 годин щодня, щоб це хоч якось почало позначатися на його психіці, як показало дослідження.

Причому значну роль у цьому питанні відіграють причини того, чому він так багато грає. Психологічне самопочуття визначалося за допомогою питань про рівень задоволеності життям та показники таких емоцій, як щастя, смуток, гнів та фрустрацію.

Проведена тими самими дослідниками у 2020-му році робота з того ж питання, що торкнулася значно меншої групи геймерів, показала, що більше часу на відеоігри люди відчували себе щасливішими. Здоровий глузд підказує, що якщо ви маєте більше часу на відеоігри, то, ймовірно, є і більш щасливою людиною.

Однак існує поширена думка про те, що відеоігри можуть бути шкідливими для нас. Геймерів зазвичай зображають людьми дуже обмеженими, які не мають інших інтересів, а рівень стресу постійно підвищений.

Саме тому дослідника і вирішили з’ясувати, скільки потрібно витрачати час на відеоігри, щоб це негативно позначилося на психологічному самопочутті. Виявилося, що якщо геймери грали тільки через своє бажання, а не через якийсь обов’язок, то вони почували себе краще.