Алергію не дарма вважають хворобою 21 сторіччя. Останні роки спостерігається значне зростання кількості звернень до алергологів. Більш того, симптоми можуть виникнути навіть на ті збудники, які раніше не спричиняли алергії та добре переноситься людиною.

Алергічні реакції можуть бути різним – від невеликого свербіння до набряку Квінке. Тому важливо знати, як надається перша допомога при алергії, щоб оперативно відреагувати до приїзду швидкої допомоги.

Механізм розвитку алергії

Щоб краще розуміти, з чим ви маєте справу, потрібно знати щось про сам механізм розвитку алергії.

Алергія виникає внаслідок реакції організму на якийсь подразник – алерген. Найпоширеніші алергени, це:

 • шерсть та білок домашніх тварин;
 • харчові продукти, зокрема морепродукти, горіхи;
 • побутова хімія;
 •  пилок;
 • пилові кліщі;
 • косметичні та гігієнічні засоби тощо.

Буває, що імунна система людини бурно реагує на зустріч із переліченими алергенами, сприймає їх як ворога. Організм вивільняє велику кількість гістаміну для знешкодження загрози, який запускає тяжку алергічну реакцію.

Як надати першу допомогу при алергії

Допомога при алергічній реакції може знадобитися як вам, так і вашим рідним. Інколи своєчасні дії можуть спасти чиєсь життя, тому не варто нехтувати інформацією.

 1. Найголовніше, що потрібно зробити у разі алергічної реакції – це зупинити контакт з алергеном. Нажаль, інколи це найважчий пункт, адже реакція може виникнути на улюблену домашню тварину, або пилок під час активного цвітіння.
 2. Майте засіб від алергії у домашній аптечці. Ніхто не може бути цілком застрахований від виникнення алергії. Тому доцільним буде тримати антигістамінний препарат десь поруч. Прийміть його за необхідності.
 3. Якщо стався набряк очей, язика, шиї, дихання ускладнено чи чутно хрипи, необхідно викликати швидку допомогу. Поки вона їде – обов’язково прийняти препарат проти алергії.

 Часто постає питання, який лікарський засіб вибрати для домашньої аптечки? Варто звернути увагу на Еріус® – ліки від алергії останнього покоління. Еріус® не спричиняє сонливість, не впливає на реакцію людини та її здатність працювати, зокрема керувати автомобілем. Натомість він пригнічує виробку гістаміну та припиняє алергічну реакцію.

Еріус® діє вже через 30 хвилин після приймання та тримає ефективність впродовж 24 годин. Достатньо 1 таблетки на добу, щоб подолати різні форми алергії. Сприятливий профіль безпеки дозволяє використання сиропу Еріус® дітям від 6 місяців.

____________________

*Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися із лікарем та ознайомитися з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Реєстраційні посвідчення МОЗ України: Еріус® сироп, 0,5 мг/мл по 60 мл у флаконах № 1, UA/5827/02/01 від 29.11.2017, Еріус® таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 5 мг, № 10, UA/5827/01/01 від 15.02.2017

 

 1. МОЗ України “Запитай у лікаря про алергію”: на найпоширеніші запитання відповів фахівець Юрій Бісюк. 30 жовтня 2019
 2. Борисова Е. О. Антигистаминные препараты: вопросы безопасности // Лечебное дело. 2005. №2, стр.37-43
 3. Інструкція до препарату Еріус®

*На правах реклами