Вживання в їжу продуктів, що містять необхідну кількість жирів, калорій і антиоксидантів, є важливою частиною підтримки оптимального здоров’я серця. За даними Американської серцевої асоціації (AHA), дієта, що містить свіжі фрукти, овочі, цільне зерно, рибу, горіхи і рослинні олії, може допомогти знизити ризик хвороб серця.

Риба

Не всі жири погані. Деякі жири, такі як омега-3, є важливим компонентом здоров’я серця. Лікарі рекомендують їсти дві порції риби на тиждень, щоб задовольнити рекомендоване споживання омега-3. Деякі з найбагатших риб’ячих джерел омега-3 включають лосось, оселедець, скумбрію, сардини і тунець. Люди на веганській або вегетаріанській дієті можуть вибрати рослинні джерела омега-3 – лляна олія, олія авокадо.

Горіхи

Горіхи багаті мононенасиченими жирами, вітаміном Е та іншими антиоксидантами, які допомагають знизити рівень холестерину і артеріального тиску у людей з ризиком хвороб серця. Волоські горіхи є особливими в цьому відношенні через їх багатий вміст омега-3.

Ягоди

Ягоди-багате джерело антоціанів. Це рослинні пігменти, які також діють як антиоксиданти для захисту серця від запалення і високого рівня холестерину, тим самим знижуючи ризик серцевих захворювань.

Овес

Овес є лише одним з декількох цільнозернових волокон з високим вмістом клітковини. Розчинна в вівсі клітковина, звана бета-глюканом, має сильний ефект зниження рівня холестерину.

Бобові

Червоне оброблене м’ясо, наприклад шинка і бекон, пов’язані з високим ризиком хвороб серця та інших хронічних захворювань через високий вміст насичених жирів. Щоб уникнути їх, вибирайте натуральні тваринні і рослинні джерела білка, наприклад бобові – горох, нут, сочевицю і арахіс.