«Совам» буває неймовірно важко рано вставати вранці, щоб вирушати на роботу. Але від вічного відчуття втоми і сонливості можна позбутися, якщо навчитися обманювати свій організм.

Всі люди діляться на “жайворонків” і “сов” залежно від того, в який час дня для них краще вставати і лягати спати. Правда, наш світ заточений саме під “жайворонків”, і в більшості компаній робочий день починається з 8-10 ранку. В результаті, переконані “сови” постійно відчувають себе невиспаниими, розбитими і втомленими. Це позначається на продуктивності праці, на настрої і на здоров’ї.
 
Виявляється, наш організм можна обдурити, змусивши його повірити в те, що він вже отримав необхідну кількість сну і наповнився енергією. Цей обман дасть можливість позбавитися від втоми і працювати з повною віддачею сил “жайворонків” і “сов”. Рекомендації про те, як це зробити, дає автор The Sleep Book (“Книга про сон”) доктор Гай Медоус з Великобританії.
 
“Яскраве освітлення це самий потужний спосіб перевести внутрішній годинник організму, – говорить доктор Медоус. – Якщо ви ” сова “, якій необхідно регулярно вставати рано вранці, то відразу наповнюйте кімнату максимально великою кількістю світла. Спіть з відкритими фіранками, а ранок починайте з прогулянки або пробіжки. Можна приймати сніданок при світлі лампи зі спеціальним освітленням, яке допомагає організму виділяти кортизол – гормон пробудження.
 
Я б також порекомендував “совам” знижувати активність в кінці дня, приглушати світло і ніколи не чистити зуби при яскравому освітленні у ванній перед сном, якщо ви хочете привчити себе лягати спати раніше. А от “жайворонків”, яким потрібно працювати допізна, раджу поступати навпаки. Нехай їх вечора будуть максимально активними і стимулюючими. Наприклад, відвідуйте спортзал ввечері, не вимикайте яскраві світильники “.

Читайте також:  Лікарка розповіла про серйозні наслідки коронавірусу для зору

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ПЕРЕТВОРИТИСЯ З СОВИ В ЖАЙВОРОНКА

ТОП-10 ПРАВИЛ ЗДОРОВОГО СНУ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News