Якщо артеріальний тиск у вас вищий за 140/90 мм рт. ст., він може нашкодити здоров’ю. Зокрема, за такого тиску підвищується ризик виникнення серцевого нападу та інсульту. Погіршити становище можуть і деякі напої.

Фахівці з Національної служби охорони здоров’я зазначають, що люди з гіпертонією мають бути особливо обережними з певними напоями.

Наприклад, із чаєм. У день рекомендується випивати лише кілька чашок чаю. І ще важливо, щоб протягом дня організм отримував рідину не лише з чаю, пише Daily Express.

Іншим напоєм, якого гіпертонікам краще вживати якнайменше, є кава. Якщо протягом дня ви п’єте чотири та більше чашок кави, то у вас може підвищитися кров’яний тиск.

Що стосується холодних напоїв, то людям, які страждають від підвищеного артеріального тиску, краще відмовитися від коли та енергетиків.

Причина, через яку всі перелічені напої шкодять гіпертонікам, полягає в кофеїні. Ця речовина входить до складу чаю, кави, енергетиків та коли. Доктор Франсіско Лопес-Хіменес зазначив, що кофеїн може спричинити короткочасне, але різке підвищення тиску навіть у здорових людей.

Нарешті, артеріальний тиск може підвищитися через алкоголь. На тиждень фахівці рекомендують вживати не більше 14 одиниць алкоголю, а на день – не більше чотирьох одиниць. При цьому хоча б два дні на тиждень пити спиртне взагалі не можна. Одна одиниця алкоголю еквівалентна 1/2 пінти пива стандартної міцності, 2/3 невеликого келиха вина або однієї невеликої порції міцних напоїв у пабі.