Різкі зміни настрою можуть бути пов’язані з низкою небезпечних захворювань, тому, не варто закривати на них очі.

Поганий настрій буває у всіх, але якщо різкі перепади настрою трапляються часто, то потрібно звернути увагу на своє здоров’я. Зокрема, дослідження показали, що різкі зміни настрою, а також емоційні «сплески», наприклад, раптові спалахи гніву, радості або смутку, можуть бути сигналом про те, що розвивається пухлина головного мозку.

Втім, найбільш часто причина перепадів настрою не так страшна. Наприклад, часто такий симптом проявляється у тих, хто страждає від депресії. Для жінок під час вагітності, а також на початку циклу перепади настрою взагалі є нормою і виникають через гормональної перебудови.

Читайте також:  Вчені знайшли зв'язок між кавою та схудненням

Також різкі перепади настрою можуть говорити про системні гормональні порушення. Наприклад, наш емоційний стан залежить від роботи щитовидної залози. При гіперфункції відзначається запальність і дратівливість, а недостатня її робота може проявлятися пригніченістю.

Зміни поведінки, наприклад, поява дратівливості, примхливості, можуть говорити про порушення функцій мозку. Це, як правило, вікові зміни, які дають про себе знати в похилому віці, але можуть проявитися і раніше, при наявності провокуючих факторів.

У дітей проблеми з емоціями можуть бути викликані безліччю причин. Зокрема, у малюків замкнута або агресивна поведінка може свідчити про синдром гіперактивності. Цей діагноз сьогодні ставлять все більшій кількості дітей.

Читайте також:  Лікар-педіатр назвала наслідки плоскостопості для здоров'я

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧОМУ КАВА ПІДНІМАЄ НАСТРІЙ

ПРОФІЛАКТИКА ОСІННЬОЇ ХАНДРИ І ПОГАНОГО НАСТРОЮ ОСІННЮ