Сам по собі цукор не є причиною карієсу, а емаль руйнують зовсім не солодкі продукти.

Цукор завдає шкоди всьому організму, але зубам безпосередньо вуглеводи не шкодять. У розвитку карієсу винні бактерії, що живуть в порожнині рота. Вони харчуються цукрами і залишками їжі, виділяючи різні речовини, які і призводять до руйнування зубів.

Відмова від цукру заради здоров’я зубів має сенс, тільки якщо ви ретельно видаляєте залишки їжі з порожнини рота відразу після того, як закінчите їсти. В іншому випадку бактерії все одно будуть успішно розвиватися і руйнувати ваші зуби.

Дійсно негативно позначаються на здоров’ї зубів продукти, що містять кислоти. Це стосується багатьох фруктів, особливо цитрусових. Кислоти руйнують емаль, даючи бактеріям доступ до тканин зуба.

Читайте також:  Вітамінодефіцитна анемія: «зміни особистості» можуть бути спочатку непомітними, але можуть посилюватися

Фахівці рекомендують після трапези з кислими продуктами прополоскати рот водою і нічого не їсти 15-20 хвилин. Приблизно за півгодини кислоти в роті повністю нейтралізуються. Чистити зуби до закінчення цього терміну не варто – можна пошкодити емаль. Якщо хочеться освіжити дихання, краще скористатися ополіскувачем, який відновлює кислотно-лужний баланс.

Для здоров’я зубів найкраще харчуватися їжею різної жорсткості. Щоб зуби правильно і рівномірно сточувалися, потрібно хоча б раз в пару днів похрумтіти щільним яблуком або морквою. Багато людей не поспішають лікувати наявні проблеми і роками жують на одній стороні щелепи. Це може привести до того, що зуби будуть сточуватися нерівномірно і навіть зіпсувати посмішку.

Читайте також:  Відпустка без шкоди для здоров'я: як подорожувати, якщо у вас варикоз

Фахівці запевняють – дешевше і простіше відразу вилікувати невеликий карієс, а не чекати моторошного болю і повного руйнування зуба.