Деякі чаї ефективно підвищують чутливість до інсуліну, допомагають контролювати вагу, що важливо при діабеті.

Згідно з дослідженнями, пиття чаю може бути дуже корисною звичкою для діабетиків. Різні види чаїв містять антиоксиданти та мікроелементи, що сприяють зменшенню запалення, підвищенню імунітету та енергії, покращення кровообігу. Крім того, вони роблять клітини більш чутливими до інсуліну.

Про те, який чай корисний при діабеті, розповіли експерти порталу Food News.

Зелений. Є дослідницькі дані про те, що люди, які вживали зелений чай понад 12 тижнів, мали менше коло талії та менше жиру, ніж ті, хто його не пив. Ожиріння є одним із головних провокаторів діабету 2 типу, воно збільшує ризик цього захворювання мінімум у шість разів.

Зелений чай також містить епігалокатихін (EGCG), який, як було встановлено, сприяє поглинанню глюкози клітинами скелетних м’язів, внаслідок чого знижується рівень цукру в крові.

Каркаде. Діабет пов’язаний з високим кров’яним тиском та підвищеним ризиком серцевого нападу та інсульту. Вживання чаю з гібіскусу (каркаде) допомагає людям з діабетом контролювати рівень артеріального тиску. Також гібіскус має властивість знижувати резистентність до інсуліну.

Ромашковий. Він має протизапальні властивості, які допомагають знизити ризик пошкодження підшлункової залози – органу, який регулює рівень цукру в крові. Також ромашковий чай зменшує симптоми депресії та занепокоєння, сприяє здоровому сну. Люди з діабетом потребують достатньої кількості сну, оскільки навіть одна безсонна ніч може призвести до того, що організм менш ефективно вироблятиме інсулін.

Чорний. Коли чорний чай повністю окислюється, його катехіни перетворюються на теафлавіни та теарубігіни – сполуки із протизапальними, антиоксидантними та знижуючими рівень цукру в крові властивостями. Дослідження на тваринах показали, що чорний чай уповільнює всмоктування вуглеводів та покращує контроль рівня глюкози в крові. Вживання чорного чаю після солодких продуктів допомагає організму краще впоратися зі зростанням цукру в крові, домагаючись його балансу.