Шпинат та чорниця полегшили біль у суглобах при артриті. Через артрит можуть виникати сильні болі. З подібними проблемами із суглобами стикаються приблизно 10 мільйонів жителів Великобританії.

Ліки від цієї хвороби немає, проте є способи зменшити прояви її симптомів. Наприклад, вживання певних продуктів, пише Express.

У ході дослідження, результати якого були опубліковані в Arthritis Care and Research journal, з’ясувалося, що допомогти при ревматоїдному артриті можуть два продукти. У цьому дослідженні брали участь 217 осіб, у яких ревматоїдний артрит був уже протягом 17 років у середньому.

24% учасників відзначили, що їжа справді впливає на їхній артрит. 15% відзначили, що цей вплив був позитивним, 19% – що негативним (симптоми лише посилилися).

Найчастіше люди говорили, що полегшують їхні симптоми два конкретні продукти харчування. Серед них – шпинат та чорниця. Чорниця допомогла 11% учасників.

Посилюють прояв артриту часто десерти і солодкі газовані напої. На газування скаржилися 12,7% усіх учасників, на десерти – 12,4%.