Лікар застеріг від використання олії з високим вмістом омега-6 через ризик утворення тромбів.

Певна кількість згортання крові має життєво важливе значення, оскільки вона запобігає надмірній кровотечі. Проте згустки крові, які розчиняються природним чином, викликають занепокоєння, оскільки вони можуть призвести до серйозних захворювань. Наприклад, тромби, які блокують надходження крові до мозку, можуть викликати інсульти, а тромби в легенях призводять до легеневої емболії, пише Express.

Існує низка факторів, які можуть збільшити ризик утворення такого тромбу. Дієта є одним із таких факторів. Широко відомо, що певні жирні та солоні продукти можуть викликати згортання крові. Однак один експерт сказав, що тип олії, на якій ви готуєте, також може призвести до небажаних тромбів.

Слід уникати деяких рослинних олій.

Продукти, обсмажені на олії, можуть з часом запустити процес атеросклерозу (затвердіння та закупорка артерій), що призводить до утворення тромбів.

Вони можуть підвищувати рівень «поганого» холестерину (липопротеїнів низької щільності), але вони також призводять до того, що він стає окисленим ліпопротеїном низької щільності, що є поганою річчю, оскільки це фактичний «поганий» холестерин, який призводить до пошкодження стінок артерій і подальшим закупоренням. артерій.

Більшість рослинних олій містять багато омега-6 жирних кислот, занадто багато яких може бути прозапальним. Крім того, нагрівання цих та інших жирів в олії може змінити їхню хімічну структуру, щоб вони стали надзапальними. Запалення є одним із ключових факторів атеросклерозу. Він відіграє роль всіх етапах його розвитку, починаючи з моменту, коли бляшки починають формуватися, до моменту, коли вони накопичуються і починають закупорювати артерії.

До олій, що містять омега-6, відносяться:

  • Канола
  • Соя
  • Соняшник
  • Кукурудза