Не все, що відчувається як втома і млявість повинно мати психологічну причину. У чоловіків вироблення гормону тестостерону зменшується з віком, що призводять до ряду неприємних симптомів. Ці три ознаки говорять про дефіцит.

«Гормональні зміни у чоловіків не отримують стільки уваги, скільки вони насправді заслуговують», – говорить доктор Приватдозент Тобіас Ягер, уролог, андролог і член правління Німецького товариства чоловіків і здоров’я.

В середньому вироблення тестостерону у чоловіків знижується з 40 років. Як правило, потім він падає на один-два відсотки щороку.

“Якщо людина раніше була здорова, він цього не помітить”, – говорить експерт в інтерв’ю виданню Focus. – Але, якщо рівень тестостерону раніше не був дуже високим або він дуже швидко падав, може бути помітний дефіцит – іноді навіть у більш молодих чоловіків”.

Читайте також:  Наскільки довго може прожити здорова людина сьогодні

Симптоми

Дефіцит тестостерону може змусити чоловіків швидше набирати вагу, підвищувати рівень ліпідів в крові і розвивати діабетичний метаболізм. Ризик остеопорозу і, отже, переломів кісток також збільшується. Крім того, часто страждає сексуальне бажання і може розвинутися анемія і ослаблена імунна система.

Можуть виникнути різні симптоми, включаючи не тільки втому і порушення сну, але і еректильну дисфункцію, потовиділення і труднощі з концентрацією уваги. Тестостерон впливає на весь обмін речовин: якщо у вас є дефіцит, він змінює весь організм.

Що робити, якщо дефіцит тестостерону виявлений?

Це повинен вирішити лікуючий лікар – є кілька форм гормональної терапії. Однак не всім вона потрібна. Дослідження показують, що близько 15% чоловіків мають низький рівень тестостерону.

Читайте також:  Різке схуднення може статися при цукровому діабеті

“Це не означає, що 15% чоловіків потребують замісної гормональної терапії”, – говорить Ягер. Це має сенс, тільки якщо чоловіки страждають від симптомів в той же час або мають інші фактори ризику, такі як підвищений вміст ліпідів у крові”.