Не секрет, що з віком похмілля стає важчим. Якщо в 20 років ви бадьоро встаєте з ліжка, незважаючи на те, що до 4 ранку без зупинки пили шоти, то в 30 років ви прокидаєтеся з запамороченням, болем у шлунку і нудотою всього після трьох келихів вина за вечір.

Світ жорстокий, подумаєте ви. Біда в тому, що є дійсно багато доказів того, що похмілля переноситься важче з віком, але дуже мало наукових пояснень цьому.

Можливим поясненням є те, що з віком ви, як правило, стаєте більш вразливим до різного роду пошкоджень. Це означає, що коли ви п’єте, ви страждаєте більше, оскільки ваше тіло вже не так добре справляється з заподіяною йому шкодою. Конституція тіла змінюється, відсоток жиру стає більше, а печінка починає гірше працювати.

Калорії

Ймовірно, все це так – є цілий ряд факторів, які впливають на ситуацію, але ось деякі з основних, що грають сосновную роль.

Чим більше жиру, тим довше алкоголь виводиться з організму

Справа в тому, що по мірі дорослішання багато люди накопичують жир і втрачають м’язову масу. У той час як м’язова тканина на 75 відсотків складається з води, жир складається з неї лише на 10 відсотків. Чим більше жиру, тим довше алкоголь виводиться з організму.

Більш того, наявність низького вмісту води в організмі означає, що ви також маєте підвищений ризик зневоднення при вживанні алкоголю.

Зменшення кількості ферментів печінки

Ферменти печінки допомагають засвоїти алкоголь, а потім вивести його з організму. Однак, за словами Джорджа Кооба, директора Національного інституту по зловживанню алкоголем і алкоголізму, з віком кількість ферментів зменшується, а ті, які залишаються, працюють менш ефективно.

Погіршується процес відновлення організму

Коли ви наближаєтеся до 30, ваше тіло вже не може впоратися з напругою, хворобами та інфекціями так само швидко, як це було раніше. Це означає, що після бурхливої ночі ви не зможете так само швидко відновитися, як в 20 років.

червоне вино

Ви напиваєтеся рідше

Не секрет, що звички споживання алкоголю змінюються по мірі дорослішання – в той час як молоді люди більш схильні до випадкових великих пиятик, коли ви дорослішаєте, ви починаєте пити в менших кількостях, але протягом усього тижня.

Біда в тому, що коли ви раптом напиваетесь (випиваєте більше, ніж звикли), ваша печінка, яка не звикла до цього з усіх сил намагається впоратися з раптовою атакою на організм.

Джерело: Likar.info