Деякі фрукти можуть підвищити ризик виникнення побічних ефектів від харчових добавок та напоїв. Наприклад, грейпфрут.

Грейпфрут, як з’ясували вчені, погано взаємодіє з деякими ліками. У ході деяких досліджень також виявилося, що грейпфрутовий сік у поєднанні з тоніком також може бути небезпечним для здоров’я, пише Daily Express.

Головна проблема, пов’язана з грейпфрутом, полягає в тому, що він пригнічує фермент CYP3A4. А цей фермент метаболізує понад 65% усіх ліків. Особливо важливо звертати увагу на препарати, які призначають для зниження холестерину.

Різні наукові дослідження показали, що при змішуванні соку грейпфрута з тоніком, який містить хінін, виходить напій, який також шкодить здоров’ю.

Medline Plus попереджає, що не можна пити грейпфрутовий сік з тоніком людям, які страждають на порушення серцевого ритму.

Крім того, якщо ви приймаєте ліки, то не вживайте разом сік та грейпфрутовий сік. Справа в тому, що така комбінація може негативно взаємодіяти із препаратами.

Випадки, коли людей госпіталізували після вживання надмірної кількості тоніка з хініном та соку грейпфруту, вже траплялися. Так було із 31-річним чоловіком. Він потрапив до лікарні з особливим типом порушення серцевого ритму, через який може раптово зупинитись серце.