Дослідники виявили ознаку старечого недоумства, яка може з’явитися за 16 років до встановлення діагнозу. Чим раніше стане відомо про невиліковну хворобу, тим більше часу у людини буде до неї підготуватися.

Щороку кількість жертв старечого недоумства на нашій планеті збільшується, що пов’язано із зростанням тривалості життя. На жаль, в більшості випадків ранні симптоми деменції ігноруються, оскільки люди приймають їх за природні прояви старіння. Але дослідження показало, що один специфічний ознака деменції, що з’являється ще за 16 років до установки діагнозу, все-таки є. Результати цієї роботи опубліковані в науковому журналі Pain.

Автори дослідження встановили, що жертви старечого недоумства часто відчувають підвищений рівень болю. Питання про больові відчуття вчені задавали більше 9 000 дорослих добровольців, яким на момент початку спостережень в 1991 році було від 40 до 64 років. Згодом у 567 з них розвинулося старече недоумство. Аналіз їх відповідей показав, що приблизно за 16 років до постановки діагнозу такі люди частіше скаржилися на біль.

Читайте також:  Названо дешевий овоч, який здатний швидко знизити цукор у крові

Вчені вважають, що зміни мозку, пов’язані зі старечим недоумством, починаються за десятиліття до постановки діагнозу, так що навряд чи біль є фактором ризику. Швидше за все, хронічний біль-це ранній симптом, який свідчить про можливий початок деменції. Хоча, звичайно, причин у болю може бути скільки завгодно, і навряд чи старече недоумство є найбільш вірогідним поясненням больових ознак.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News