Вживання деяких продуктів харчування може стати фактором передчасної появи зморшок на обличчі, стверджують експерти. Такі продукти замість того, щоб вживатися лише зрідка, часто входять в щоденний раціон харчування, – в цьому вчені бачать головну проблему.

Зокрема, фахівці виділяють цукор. За їх словами, молекули цукру мають здатність пошкоджувати білки. Коли цукор руйнує зв’язки в протеїнах, ті деформуються і виділяють токсини, які порушують клітинний метаболізм. Особливо вразливий до такого руйнування колаген – білок, що забезпечує шкірі здоровий вигляд, гладкість і пружність. У ласунів еластичність шкіри знижується швидше, активніше проявляються пігментація і купероз, раніше виникають зморшки через дії ультрафіолету. На думку дослідників, для шкіри небезпечні і замінники цукру – вони здатні стати причиною мішків під очима і запалень на шкірі.

Читайте також:  Лікар пояснив, які порушення ховаються через сильну втому восени

Також провокувати появу зморшок (а заодно подразнення, запалення на шкірі) може молоко. Хоча і не у всіх, все залежить від індивідуальних особливостей організму, пов’язаних з засвоєнням молочних продуктів. Вчені пов’язують негативні ефекти молока на організм з наявністю галактози (вид цукрів). Експерименти показали, що навіть не дуже велика кількість галактози може прискорювати старіння тварин.

Крім цього з обережністю потрібно вживати прянощі, спеції, гостру їжу. Прянощі прискорюють кровообіг, але при схильності до куперозу така особливість цих продуктів може призводити до специфічних проблем з розривом дрібних кровоносних судин. Якщо слабкі судини, розташовані близько до поверхні шкіри, а на обличчі легко виникають почервоніння, від вживання гострої і пряної їжі краще відмовитися.

Читайте також:  Лікар пояснив, які порушення ховаються через сильну втому восени

Іншим небезпечним продуктом для обличчя є ковбасні вироби, які містять в своєму складі фосфатні добавки. При попаданні в організм вони утворюють з’єднання з кальцієм, що негативно впливає на стінки артерій і судин, робить шкіру млявою і в’ялою.

Зморшки можуть бути викликані і вживанням чаю або кави. Ці напої – діуретики і сприяють зневодненню в організмі. Позбавлена вологи шкіра втрачає еластичність і пружність, на ній швидше виникають пошкодження і зморшки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 ПРОДУКТІВ, ЯКІ ГАЛЬМУЮТЬ ПОЯВУ ЗМОРШОК

ЧОМУ З’ЯВЛЯЮТЬСЯ ЗМОРШКИ

Джерело: МедікФорум