ГоловнаНовини Здоров'яЦибуля, часник або малина? Лікарі не підтвердили користі продуктів від застуди

Цибуля, часник або малина? Лікарі не підтвердили користі продуктів від застуди

Звичайно, відомі продукти від застуди володіють багатьма корисними властивостями, але їх допомога в боротьбі з інфекцією часто зовсім не так істотна, як багато хто вважає.

Малинове варення

Наприклад, часнику і цибулі приписуються часом майже магічні властивості, що допомагають зцілювати застуджених людей. Але в реальності немає переконливих наукових даних про ефективність цих продуктів в боротьбі з простудними захворюваннями.

Не варто цілком покладатися і на такі “ліки” від застуди, як малина. У цій ягоді насправді містяться речовини – саліцилати, що допомагають знижувати температуру. Але скільки людині потрібно з’їсти малини, щоб у неї спав жар? Підраховано: не менше 9 кілограмів. Так чи варто довго міркувати про ефективність лікування малиною?

Читайте також:  Лікарі пояснили, чому простирадла потрібно прати мінімум раз в тиждень

Крім того, велика кількість солодкого і кислого може викликати печію, порушення стільця, здуття живота. Тому люди, які починають налягати при застуді на апельсини і мандарини, легко можуть нашкодити організму. У разі простудного захворювання в ньому підвищений рівень запалення, а кислота з цитрусових здатна негативно впливати на запалену слизову і сповільнювати її загоєння.

Також слід бути обережними з напоями, в які додається алкоголь. Зокрема, з таким як глінтвейн. Цей гарячий напій може допомогти полегшити симптоми, але запобігти розвитку інфекції та грипу не здатний. При температурі вище 38°С таке лікування і зовсім протипоказано.

Читайте також:  Продукти, які послаблюють імунітет

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News