Звичайно, відомі продукти від застуди володіють багатьма корисними властивостями, але їх допомога в боротьбі з інфекцією часто зовсім не так істотна, як багато хто вважає.

Наприклад, часнику і цибулі приписуються часом майже магічні властивості, що допомагають зцілювати застуджених людей. Але в реальності немає переконливих наукових даних про ефективність цих продуктів в боротьбі з простудними захворюваннями.

Не варто цілком покладатися і на такі “ліки” від застуди, як малина. У цій ягоді насправді містяться речовини – саліцилати, що допомагають знижувати температуру. Але скільки людині потрібно з’їсти малини, щоб у неї спав жар? Підраховано: не менше 9 кілограмів. Так чи варто довго міркувати про ефективність лікування малиною?

Читайте також:  Звичка стримувати гучне чхання може призвести до втрати слуху

Крім того, велика кількість солодкого і кислого може викликати печію, порушення стільця, здуття живота. Тому люди, які починають налягати при застуді на апельсини і мандарини, легко можуть нашкодити організму. У разі простудного захворювання в ньому підвищений рівень запалення, а кислота з цитрусових здатна негативно впливати на запалену слизову і сповільнювати її загоєння.

Також слід бути обережними з напоями, в які додається алкоголь. Зокрема, з таким як глінтвейн. Цей гарячий напій може допомогти полегшити симптоми, але запобігти розвитку інфекції та грипу не здатний. При температурі вище 38°С таке лікування і зовсім протипоказано.

Читайте також:  5 несподіваних симптомів раку, які потрібно виявити

Джерело: МедікФорум