Спеції не тільки допомагають надати особливий смак страв, але і позитивним чином позначаються на здоров’ї людини, зміцнюючи імунітет. Найбільш корисні з них перерахував турецький лікар Осман Ерк, слова якого наводить портал Sözcü.

У повсякденний раціон фахівець закликає включити імбир, зазвичай використовується під час застуди. Все через здатність продукту зміцнювати імунну систему, а також надавати відхаркувальний ефект.

З його допомогою можна знизити ревматичні болі. Куркума сприяє збереженню когнітивних здібностей на високому рівні навіть через викликані віком змін. За допомогою кориці лікар радить знижувати рівень цукру в крові, спеція також забезпечує захист нейронам і знижує ризик розвитку хвороб Паркінсона і Альцгеймера.

Читайте також:  Лікар пояснила, чим може бути шкідливе соняшникове насіння

У насінні льону є харчові волокна і омега-3, вони позитивним чином позначаються на травній і серцево-судинній системі, а ще таким чином можливо нормалізувати рівні цукру і холестерину в крові.

Чебрець допомагає протистояти мікробам, які знаходяться в нирках і кишечнику. Спеція використовується для боротьби з хворобами дихальних шляхів, дозволяє стимулювати обмін речовин. Розмарин сприяє концентрації, бореться з головним болем і запаленнями, забезпечує додатковий захист для серця. У м’яті містяться значні обсяги антиоксидантів, вона знижує рівень стресу, сприятливо впливає на травну систему і бореться з газоутворенням.

Шавлія використовується для заспокоєння нервів, він допомагає розслабитися і відомий своїм антидепресивним ефектом. У кмині міститься значна кількість хімічних компонентів, що захищають серце і імунітет. Крім того, лікар рекомендує не нехтувати чорним перцем. Останній в розумних дозах добре впливає на шкіру, допомагає в зміцненні імунної системи і полегшує дихання.

Читайте також:  Найшкідливіші продукти для репродуктивної системи та гормонів