Секс, який приносить багато позитивних емоцій омолоджує, – і це не просто «народна мудрість». Про те, що вдале інтимне життя має омолоджуючий ефект, свідчать дані дослідження, проведеного в стінах Королівської лікарні Единбурга.

Керівник проекту, професор психології Девід Вікс заявив: регулярні заняття бажаним для людей сексом допомагає їм виглядати на 5-7 років молодше свого віку. На користь цього твердження свідчать результати 10-річного дослідження з участю 1 000 чоловіків і жінок різного віку.

«Ми з’ясували, що подружні пари 40-50 років, у яких сексуальна активність мала місце мінімум три рази в тиждень, виглядали молодше своїх років, ніж ті, у яких секс був два рази в тиждень», – розповів Уїкс.

Вчені пояснюють, що в моменти близькості в організмі вивільняються гормони ендорфіни, які діють як природний болезаспокійливий засіб, при цьому зменшують не тільки фізичний дискомфорт, але і тривожність. Крім того, фізичне навантаження, що має місце під час сексу, стимулює кровообіг в організмі – це покращує не тільки стан серця, але і сприяє найсприятливішим процесам в шкірі, робить її більш гладкою і сяючою.

До цього, що симптоматично, наукові дослідження дозволяли вченим зробити висновок про те, що регулярне сексуальне життя після 50-ти років сприяє омолодженню мозку. Фахівці заявили, що люди, які зберігають у цьому віці інтенсивну статеву активність, краще мислять, демонструють більш вільне мовлення, і відрізняються дуже гарною візуальною сприйнятливістю.

Джерело: МедікФорум