Дієтолог Соломатина: потяг до гострих продуктів може, крім іншого, говорити про проблеми зі щитовидною залозою.

В інтерв’ю лікаря-дієтолога Олени Соломатиної прозвучало нагадування, що їжа з гострим смаком стимулює кровообіг. Завдяки активізації кровотоку відбувається приплив енергії, збільшується працездатність, тонус.

Таким чином, зазначила фахівець, потяг до гострого може виникати при порушеннях, що тісно пов’язані з ослабленням кровотоку. Коли організм прагне гострого, він намагається активізувати рух крові по тілу.

Медик уточнила, що перевага страв з перцем може говорити про атеросклероз.

“При атеросклерозі крові складно протиснутися по дрібних кровоносних судинах, і організм мимоволі намагається покращити кровообіг за рахунок гострої їжі”, – сказала Соломатина.

Крім того, апетит на все гостре може виникати в тісному зв’язку з порушеннями роботи щитовидної залози. У разі недостатності гормонів, гіпотиреоз падає рівень енергії. Їжа з гострим смаком сприяє більш інтенсивному кровообігу, тому організм рятується від млявості.

Лікар додала, що пристрасть до гострого іноді виникає при депресії, оскільки “гостра їжа провокує вироблення в організмі ендорфінів – гормонів радості”.