Вчені настійно радять не приймати самостійно харчові добавки. Нове дослідження показало, що майже у всіх біодобавках містяться не заявлені в складі компоненти, здатні завдати шкоди здоров’ю.

Вчені медичної школи Гарварду в США констатували: харчові дієтичні добавки «містять потенційно небезпечні і не схвалені лікарські препарати». Отримані ними дані опублікував журнал JAMA Network Open.

Дослідники проаналізували дані про біодобавки, зібрані за останні десять років FDA (Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів). В результаті фахівці переконалися в тому, що в складі більшості добавок присутні «секретні» компоненти, не заявлені виробником на упаковці. Так, наприклад, 85% біодобавок для зниження ваги містили в собі сибутрамін – речовину, яка ще в 2010 році була оголошена вкрай небезпечною через свою здатність давати важкі побічні ефекти на серцево-судинну систему. Майже 90% добавок для збільшення м’язової маси містять стероїди або ж їх аналоги. У 20% випадків таких прихованих компонентів було в кожному БАДі більше одного.

У США біодобавки, включаючи вітаміни, мінерали, трави і амінокислоти, класифікуються як продукти харчування, а не як ліки. Вони не проходять таку ж ретельну перевірку, як медикаменти. На думку вчених, це підвищує ризик небажаних ускладнень, пов’язаних з їх прийомом. Речовини, які містяться в дієтичних добавках можуть стати причиною погіршення здоров’я і самопочуття. Фахівці припускають, що у вживанні таких добавок немає абсолютно ніякої необхідності, що б при цьому не обіцяли їх виробники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
БАДИ: ВІТАМІНИ, ПЛАЦЕБО ЧИ ШКОДА?

ЛІКАРІ ДІЗНАЛИСЯ, ЧИ ПОТРІБНІ НАМ БАДИ