Завдяки великій кількості і різноманітності овочів в рецептах, супи – відмінне джерело вітамінів. І хоча овочі проходять термічну обробку, до високих температур стійкі вітаміни групи В, А, Е, D і РР, 70% властивостей яких зберігаються. Так, пара порцій “гарячого” задовольняє добову потребу організму в рослинній їжі.

Поживна рідина курячого або овочевого бульйону легко втамовує голод, а тому ця страва незамінна для тих, хто стежить за своєю фігурою. При цьому організм насичується клітковиною, яка допомагає вивести шлаки і токсини. Такі супи швидко і легко засвоюються, організму не потрібно докладати багато зусиль, для того, щоб їх переварити, тому супи важливо вживати при застуді. Звичайно, це не стосується наваристого борщу на декількох видах м’яса з салом.

Читайте також:  Дієтологиня назвала дешеві альтернативи модним суперфудам

Однак в цьому питанні є свої підводні камені. Деякі підприємці, вирощуючи тварину, годують її антибіотиками або гормональними препаратами, які при нагріванні потрапляють в їжу. Тому, щоб не нашкодити своєму здоров’ю супом, краще варити його на другому бульйоні: після закипання води з м’ясом, рідину потрібно повністю злити, знову залити чистою водою і приступати до приготування.

Важливо чергувати супи з твердою їжею. Якщо в раціоні будуть присутні тільки рідкі страви, при малих енерговитратах на їх пережовування і перетравлення, ясна ослабнуть, що може привести до випадання зубів, а органи шлунково-кишкового тракту почнуть гірше виконувати свої функції.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News