Споживання соєвих продуктів покращує показники серцево-судинної системи у пацієнтів з діабетом 2 типу, показав метааналіз 22 досліджень.

Можливий позитивний вплив соєвих продуктів на кардіометаболічне здоров’я обговорюється вже давно. Метою поточного метааналізу (оцінка декількох досліджень) було визначити вплив споживання соєвих продуктів на фактори ризику серцево-судинних захворювань у пацієнтів з діабетом 2 типу.

Було оцінено 22 рандомізованих контрольованих дослідження.

З цією метою автори дослідження виконують пошук у PubMed, Scopus, Embase та кокранівській бібліотеці за релевантними ключовими словами.

У метааналіз були включені всі рандомізовані контрольовані випробування (РКД), в яких вивчали вплив споживання соєвих продуктів на фактори ризику серцево-судинних захворювань у пацієнтів з діабетом 2 типу.

Споживання соєвих продуктів призвело до значного зниження сироваткових концентрацій:

  • Тригліцериди (різниця: -24,73 мг / дл; 95% довірчий інтервал, ді: від -37,49% до -11,97%)
  • Загальний холестерин (різниця: -9,84 мг / дл; 95% ДІ: -15,07, -4,61)
  • Холестерин ЛПНЩ (різниця: -6,94 мг / дл; 95% ДІ: від -11,71 до -2,17)
  • С-реактивний білок (CRP) (різниця: -1,27 мг / л, 95% ДІ: від -2,39 до -0,16)

Аналізи підгруп показали значне зниження рівня цукру в крові натщесерце після вживання сої у пацієнтів з підвищеним рівнем цукру в крові натщесерце на початку дослідження (більше 126 мг / дл) і у пацієнтів, які отримували більшу кількість сої (більше 30 г / день). Соєві продукти знижували систолічний артеріальний тиск у пацієнтів з високим артеріальним тиском (більше 135 мм рт. ст.).

Результати показують, що вживання соєвих продуктів може поліпшити параметри серцево-судинної системи у пацієнтів з діабетом 2 типу, особливо у пацієнтів з поганим вихідним профілем ризику.