Дослідники Університету Макмастера розробили нову форму лабораторного м’яса, використовуючи метод, який буде пропонувати альтернативу традиційному м’ясу тварин з більшою схожістю текстури і смаку.

Дослідники Раві Сельваганапаті і Аліреза Шахін-Шамсабаді, обидва зі школи біоінженерії при Університеті, запропонували спосіб створення м’яса, за рахунок складання тонких листів культивованих клітин м’язів і жиру, які також вирощуються в лабораторії.

Листи живих клітин, які по товщині порівнянні з папером, спочатку вирощують в пробірці, а потім концентрують на пластинах для зростання, знімаючи і складаючи стопками разом. До того, як клітини відмирають, листи встигають «склеїтися».

При складанні листів можна формувати шматок будь-якої товщини. а також насичувати його жиром в певному процентному співвідношенні, що є перевагою перед іншими альтернативами.

Читайте також:  Визначено головні причини переїдання

Як описують вчені в журналі Cells Tissues Organs, їм вдалося створити м’ясо з доступних ліній мишачих клітин. Хоча вони не їли м’ясо мишей, описане в дослідницькій роботі, пізніше вони створили і приготували зразок м’яса, зроблений з клітин кролика.

“На дотик і на смак воно було як звичайне м’ясо”, – зазначає Селваганапаті.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News