Невролог лікує дуже великий перелік захворювань, але розберемося по – порядку.

Найчастішою скаргою, з якою звертаються до невролога — болі в спині або в шиї,в тому числі через захворювання хребта (грижі міжхребцевих дисків, остеохондроз, спондилоартроз і т.д.), тому невролога часто знають як лікаря, хто лікує остеохондроз. Крім того, звертаються до нього зі скаргами на головні болі, почуття запаморочення, хиткості при ходьбі, слабкість в руці (руках) або нозі (ногах), відчуття оніміння, зниження чутливості, судоми, порушення пам’яті. Насправді скарг дуже багато і можуть вони відноситься не тільки до захворювань нервової системи, але і внутрішніх органів, серцево-судинної системи та ін.

Головне завдання – виявити ураження саме нервової системи (якщо є), а також можливі причини з боку інших систем і органів. При цьому зазначені скарги можуть бути вторинними, первинна — причина не неврологічного характеру (наприклад оніміння пальців рук і ніг при діабеті або отруєннях токсичними речовинами). Тому лікування якогось захворювання проводиться часто спільно з іншими фахівцями і завдання лікаря невролога в даній ситуації — запідозрити і направити для обстеження або консультації до іншого фахівця.

Невролог і невропатолог: яка різниця?

По-факту різниці ніякої немає. Невропатолог – це лікар, який лікує захворювання нервової системи і, виходячи з назви спеціальності, тільки відхилення від норми і хвороби. Невролог – лікар, який проводить лікування тих же хвороб, а так само є фахівцем по роботі нервової системи не тільки в патологічному, але і в здоровому стані — це якщо чіплятися до назви, насправді ж різниці між тим, хто такий невролог і невропатолог, повторюся, немає ніякої.

Невропатолог, скоріше, продукт радянського минулого, а невролог – назва цієї спеціальності більш молода. Якщо написати про цю спеціальність з урахуванням специфічних її особливостей, причому описати з позиції сьогоднішніх днів, по-можливості, опустивши сухі формулювання обов’язків і купу медичних термінів, які так чи інакше пов’язані з доктором цієї спеціальності, то можна сказати, що спеціальність цікава, зі своїми особливостями і проблемами – одна з найбільш дефіцитних.

Знайти грамотного фахівця в області неврології зараз важко, а іноді і в принципі невролога — як такого. Ні для кого не секрет, що черга на консультацію невролога «по запису» в наших поліклініках, часом обчислюється місяцями, а відділення неврології забиті вщерть пацієнтами. Не дивлячись на все це, неврологія — дуже цікавий розділ науки і невролог – спеціальність, яка не має меж у розвитку, пов’язана вона з найбільш таємничою і загадковою частиною нашого тіла — головним мозком.

Своє професійне свято – день невролога ці лікарі відзначають в перший день зими 1 грудня. Підвівши підсумок, можна сказати, що у невролога дуже великий спектр захворювань, що входять в сферу його лікування, будучи на сьогодні не тільки тим, хто лікує остеохондроз, грижі міжхребцевих дисків, а й такі важкі захворювання як інсульт, розсіяний склероз, хвороба Альцгеймера і т. д.

Найти профессионального врача-невролога в Киеве можно в крупнейшей в стране специализированной неврологической Клинике «Аксимед». Клиника оборудована современным диагностическим оборудованием и применяет новейшие методики лечения.

*На правах реклами