Поява бородавок – ознака інфікування вірусом папіломи людини. Чим загрожують бородавки?

Бородавки можуть з’явитися в будь-якому віці і на будь-якій частині тіла. Найчастіше вони псують зовнішність, заважають займатися повсякденними справами, доставляють дискомфорт при ходьбі. Але навіть ті утворення, які не доставляють людині незручностей, можуть виявитися підступними. Давайте розберемося, чим загрожують бородавки.

Що таке бородавка

У більшості випадків вона являє собою доброякісне новоутворення на шкірі у вигляді вузлика або сосочка. Поява бородавок – наслідок активізації в організмі вірусу папіломи людини (ВПЛ), яким можна заразитися статевим шляхом або через мікротравми. Наприклад, зараження у дітей відбувається через дрібні подряпини, пошкодження шкіри після контакту з брудними предметами загального користування.

Наріст на шкірі може з’явитися через один або кілька місяців після інфікування ВПЛ. Цьому сприяє зниження імунітету, часті стреси, надмірна пітливість, порізи, садна, ранки на шкірі.

Потенційна небезпека цих новоутворень в чомусь визначається їх різновидом.

Різновиди бородавок

Вони можуть з’явитися на будь-якій частині тіла: на обличчі, на голові, на долонях і пальцях рук, на підошві, в пахвових западинах, в інтимних місцях і т.д.

Читайте також:  Подологія та дерматологія: спільний вплив косметики для ніг на шкіру

Звичайні (вульгарні) бородавки мають вигляд щільних сухих опуклостей величиною від шпилькової головки до горошини. Вони безболісні. Можуть зливатися і утворювати великі бляшки. Найчастіше вражають кисті рук.

Різновид цього виду бородавок – підошовні. Вони з’являються на п’ятах або пальцях ніг в місцях тиску взуття. Вони болючі і перешкоджають ходьбі.

Плоскі бородавки зазвичай виникають у дітей і молодих людей на кистях рук або на обличчі. Вони нагадують плоскі вузлики, округлі або неправильної форми, безболісні.

Гострі кондиломи частіше розвиваються на статевих органах чоловіків і жінок, в пахових і меж’сідничних складках при недотриманні гігієни. Це дрібні вузлики, які часто зливаються у великі групи.

Ниткоподібні бородавки являють собою довгі шкірні відростки і зазвичай розміщуються на шиї, на повіках, під носом, близько губ, в області пахв.

Поява старечих бородавок (вікових кератом) не пов’язана з вірусом папіломи людини. Такі шкірні нарости часто з’являються у людей після 40 років на обличчі, шиї, на тулубі. Безболісні.

Читайте також:  Какое есть самое эффективное средство от выпадения волос?
Чим загрожують бородавки

У багатьох випадках бородавки часто зникають самі по собі протягом декількох місяців або року. Але оскільки вірус – причина, що викликала їх появу, залишився в організмі, то нерідко вони з’являються знову. Бородавки можуть поширитися по тілу і стати джерелом зараження ВПЛ для оточуючих.

Найпоширеніший наслідок наявності бородавки у людини – психологічний дискомфорт. Такі нарости найчастіше помітні оточуючим. Це може заважати впевненості в собі, особливо в дитячому та підлітковому віці.

Але деякі типи бородавок можуть нести більш серйозні загрози для здоров’я, зокрема:

  • Перешкода ходьбі. Підошовні бородавки відрізняються сильною хворобливістю і, як правило, заважають ходьбі. Іноді дискомфорт настільки виражений, що викликає тимчасову втрату працездатності.
  • Приєднання інфекції. Багато наростів на шкірі розташовані в місцях, де їх легко травмувати. Якщо цілісність бородавки порушена, вона може кровоточити і стає вразливою для інфекції. Якщо вона почервоніла, з’явилися гнійні виділення або лихоманка – це ознаки інфікування. Приєднання інфекції веде до розвитку запальних захворювань. Зокрема, якщо мова йде про гострих кондиломах, це можуть бути хронічний уретрит, парапроктит, баланопостит та ін.
  • Можливість переродження в злоякісне новоутворення. Під дією вірусу доброякісне новоутворення може перетворитися в злоякісну пухлину. Ризик хоч і невеликий, але він є. Особливо небезпечні гострі кондиломи. У чоловіків найчастіше вони з’являються на вуздечці крайньої плоті, на статевому члені, мошонці. У жінок – на статевих губах, кліторі, отворі сечівника, шийки матки, піхви. У обох статей – в області промежини, анального отвору, в роті, в прямій кишці. Кожна така кондилома є резервуаром для ВПЛ, який накопичується в тканинах і може призвести до злоякісних змін на шкірі або слизових статевих органів. В результаті цього розвиваються передракові стани.
Читайте також:  Как выбрать уходовые средства для малышей?

Кращим способом лікування таких шкірних наростів є їх видалення. Щоб визначити найбільш ефективний і безпечний метод видалення бородавки, зверніться до лікаря-дерматовенеролога.

Фото: Depositphotos

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КІСТИ, НАРОСТИ І ШИШКИ НА ВАШІЙ ШКІРІ

ВИВЕДЕННЯ БОРОДАВОК НАРОДНИМИ ЗАСОБАМИ

ХТО НАЙЧАСТІШЕ ХВОРІЄ НА РАК?