Згідно з попереднім дослідженням, представленим на щорічній зустрічі Американської академії неврології, у людей з хорошою фізичною формою ризик хвороби Альцгеймера нижче, ніж у людей з меншою фізичною підготовкою.

Дослідження представило багатообіцяючий висновок – у міру поліпшення фізичного стану людей знижується ризик хвороби Альцгеймера. Таким чином, люди можуть працювати над поступовими змінами і поліпшеннями своєї фізичної форми і знижувати ризик серйозного захворювання.

У дослідженні під керівництвом Едварда Замріні, доктора медичних наук з Вашингтонського медичного центру, взяли участь 649 тис. ветеранів Збройних сил із середнім віком 61 рік. Середній період спостереження тривав дев’ять років. На початку дослідження у них не було хвороби Альцгеймера.

Дослідники визначали кардіореспіраторну витривалість учасників. Це показник того, наскільки добре тіло переносить кисень до м’язів і наскільки добре м’язи здатні поглинати кисень під час вправ.

Учасники були розділені на п’ять груп за ступенем пристосованості. Рівень фізичної підготовки визначався тим, наскільки добре учасники впоралися з тестом на біговій доріжці. Людям середнього та старшого віку найкращого рівня фізичної підготовки можна досягти, активно гуляючи дві з половиною години на тиждень.

У групі з найнижчим рівнем фізичної підготовки хвороба Альцгеймера розвивалася зі швидкістю 9,5 випадку на 1000 людино-років у порівнянні з 6,4 випадками на 1000 людино-років у найбільш здоровій групі. Частота випадків знижувалася в міру підвищення рівня фізичної підготовки: 8,5 для другої найменш придатної групи, 7,4 для середньої групи і 7,2 для другої найбільш придатної групи.