Іноді люди не можуть правильно відповісти на прості побутові питання. Щоб ви не потрапили в незручну ситуацію і не нашкодили собі, пояснюємо природу явищ, які оточують нас кожен день. На цей раз поговоримо про те, чому у чоловіків вранці настає ерекція.

Чому настає ранкова ерекція?

Вегетативна нервова система регулює всі функції організму, необхідні для нормальної роботи його систем. Вона має симпатичний і парасимпатичний відділи, які, по суті, є повними протилежностями:

  • Симпатична нервова система активується при стресових реакціях і готує нас до дії – боротьби або втечі.
  • Парасимпатична нервова система відповідає за «мирні» процеси: травлення, спорожнення порожнистих органів і сексуальне збудження. Вона активується під час відпочинку, тому ерекції можуть (і повинні) наступати уві сні.

Вдень спонтанних ерекцій, як правило, не відбувається: мозок виробляє гормон норадреналін, який всіляко цьому перешкоджає. Під час сну його концентрація значно нижче, тому за ніч пеніс може збільшуватися в обсязі 3-6 разів. Просто люди схильні помічати це вранці, під час пробудження.

Нічна ерекція виникає мимоволі, вона є абсолютно нормальним явищем, яке відбувається у людей самого різного віку. Дослідження показали, що ерекція у хлопчиків настає навіть в період внутрішньоутробного розвитку.

Спонтанні «ранкові» ерекції дуже важливі: вони забезпечують статевий член артеріальною кров’ю, багатою киснем. Без неї в тканинах пеніса може початися гіпоксія.

В тому числі з-за них, але основна роль належить парасимпатичній нервовій системі. Причиною ерекції можуть стати інтроцептивні (внутрішні) сигнали: повний сечовий міхур, який притискає та стимулює крижові нерви, переповнені сім’яні міхурці або пряма кишка.

Георгій Селюков Іванович

сексолог

У кожного чоловіка протягом нічного сну виникає 4-6 періодів ерекції статевого члена з періодичністю 90-120 хвилин. Ці періоди збігаються з REM-фазами сну, коли людина бачить сновидіння. Тривалість першої ерекції ~ 12 хвилин, 2-ї – 18 хвилин, 3-ї – 27 хвилин, 4-ї – 36 хвилин, 5-ї – 45 хвилин. 6-я хвиля ерекції непостійна і зустрічається у чоловіків з тривалістю нічного сну більш 8 годин. Таким чином, сумарний час ерекції протягом нічного сну становить близько 140 хвилин. Такі явища забезпечують оксигенацію (тобто кровопостачання тканин статевого члена багатою киснем артеріальну кров). Також наголошується ерекція статевого члена, не пов’язана з REM-фазами сну, а обумовлена наповненням сечового міхура.

Відсутність ранкової ерекції – ознака імпотенції?

Імпотенція – проблема мультифакторна. Є багато речей, які можуть вплинути на силу і тривалість ерекції: неврологічні розлади, судинні проблеми, анатомічні або структурні зміни, психологічні фактори. Визначити, що саме заважає вашому інтимному життю, допоможе ранкова ерекція: якщо причини еректильної дисфункції фізіологічні, вона просто не настане.

Чи може ранкова ерекція бути ненормальною?

Пріапізм – стан, при якому ерекція, не пов’язана з статевим збудженням і триває більше 4 годин. Це може призвести до застою крові, запальним процесам, постійної ерекції статевого члена і навіть гангрени. Поширені причини пріапізму – травми статевого члена, захворювання крові, пухлини, ускладнення статевих інфекцій і пошкодження спинного мозку.

Ранкова ерекція зазвичай стихає незабаром після пробудження. Якщо ж вона не проходить значно довше, є сенс проконсультуватися з урологом.

Джерело: Likar.info

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПІДВИЩЕНА ПОТЕНЦІЯ У ЧОЛОВІКІВ

ПРИЧИНИ ВІДСУТНОСТІ ЕРЕКЦІЇ