Регулярні прогулянки допомагають не тільки покращувати загальний стан здоров’я і контролювати вагу. Як з’ясувалося в ході нового дослідження, манера ходьби може навіть вказати на розвиток небезпечного захворювання.

Вчені виявили, що хода літніх людей може допомогти лікарям більш точно діагностувати різні типи деменції, включаючи хворобу Альцгеймера. Результати наукової роботи були опубліковані в журналі Alzheimer’s & Dementia: The Journal of the Alzheimer’s Association. Всього в дослідженні взяли участь 500 осіб.

“Нам вже давно відомо, що когнітивні проблеми, такі як погана пам’ять і виконавча дисфункція, можуть бути ознаками розвитку деменції. Тепер ми бачимо, що рухова активність, особливо те, як ви ходите, може допомогти діагностувати різні типи нейродегенеративних станів”, – розповів провідний автор дослідження Мануель Монтеро-Одассо.

В рамках своєї роботи вчені порівняли порушення в ході людей, які страждають суб’єктивними когнітивними порушеннями, хворобою Паркінсона, легкими когнітивними розладами, хворобою Альцгеймера і деменцією з тільцями Леві. Враховувалися чотири показники: ритм, темп, варіативність і здатність контролювати позу. З’ясувалося, що висока варіабельність ходи була пов’язана з більш низькими когнітивними функціями. Крім того, вона вказувала на хворобу Альцгеймера з точністю 70%.

Під варіабельністю ходи розумілися коливання корпусу від кроку до кроку. Фахівці підкреслили, що це перший переконливий доказ того, що вона є важливим маркером процесів, що відбуваються в областях мозку, які пов’язані з когнітивними порушеннями.

Однак це вже не перше дослідження, що розкриває такий зв’язок, пише Eat Тhіѕ, Not That!. Зокрема, в 2019 році вчені виявили, що хвороба Альцгеймера і деменція з тільцями Леві характеризуються особливою ходою пацієнта. Крім цього, було доведено, що ходьба допомагає значно уповільнити дегенеративне захворювання головного мозку. Фахівці рекомендують виходити на 30-хвилинні прогулянки хоча б п’ять днів на тиждень.