Висновок, до якого в ході дослідження прийшли дослідники з Ліверпульського Університету , може шокувати , і тим не менш, це так – вчені вважають , що вживання спиртних напоїв здатне благотворно діяти на серцеву систему чоловіків. Але експерти попереджають: вважати , що наука видала індульгенцію на бурхливі узливання , – помилка.
 
Дослідники з’ясували , що у чоловіків , які п’ють багато і часто , може бути парадоксальним чином дуже міцне серце . Випивка благотворно впливає на серцевий м’яз у представників сильної статі – з цим феноменом наука стикається не вперше.
 
Спостереження вчених за станом здоров’я чоловіків і розрахунки показали , що ризик розвитку серцево – судинних захворювань у чоловіків , що вживали помірну кількість спиртного , знизився на 51 %. У чоловіків , що надмірно вживають алкоголь , цей показник був навіть більш оптимістичним – ризик хвороб серця знизився на цілих 54%. У чоловіків , що вживають спиртні напої дуже часто , ризик розвитку інфаркту та інсульту , знизився до 50%.
 
У дослідженні взяли участь 41 000 чоловік у віці від 29 до 69 років. Всі вони були протестовані у зв’язку з вживанням алкогольних напоїв , при цьому окремо вчені збирали інформацію про вживання спиртного протягом останнього року. Ця робота , в тому числі , проявила різницю в тому , як впливає алкоголь на організм представників протилежних статей . Виявилося , що на відміну від чоловіків , на жінок помірне або надмірне вживання алкогольних напоїв діє згубно .
 
Втім , і чоловіків дослідники попереджають про те , що не потрібно поспішати хапатися відразу за чарку . Можливо , серцево – судинну систему алкогольні напої і зміцнюють , проте надмірне вживання спиртного збільшує ризик розвитку захворювань інших органів.

Читайте також:  Які популярні продукти можуть призвести до облисіння