У вас завтра важливий виступ , а сьогодні ви не можете вимовити і звуку ? Або можете тільки невиразно шепотіти ? Прості народні засоби врятують вас .

Що таке втрата голосу ?

Втрата голосу – дуже неприємний стан, який відбувається , коли голосові зв’язки запалюються і опухають . У медицині стан втрати голосу називається афонія . Втрата голосу може бути повна або часткова . При частковій втраті голосу спостерігаються хриплість і осиплість , а повна втрата голосу характеризується видаваним звуком , схожим на шепіт.

Голос відтворюється голосовими зв’язками , також їх називають голосовими складками , які розташовані над трахеєю ( дихальне горло) . Голосові зв’язки являють собою складки слизової оболонки в гортані , які вібрують , тим самим виробляючи звук. Для правильного відтворення звуків голосові зв’язки повинні бути добре зволожені або змащені. Будь-яке запалення і подразнення голосових зв’язок може послабити їх здатність вібрувати правильно , що в свою чергу призводить до часткової або повної втрати голосу. Голос можна відновити за кілька днів за допомогою простих способів.

Чому відбувається втрата голосу ?

Декілька факторів можуть стати причиною запалення голосових зв’язок , втрати голосу і осиплости . Найчастіше це відбувається через пошкодження голосових зв’язок інфекціями. Афонію викликають ангіна , грип , застуда , ларингіт .

Ларингіт може бути гострим або хронічним. Гострий ларингіт виникає через гострих респіраторних вірусних інфекцій або сильного перевантаження голосу. Причинами хронічного ларингіту є гастроезофагеальна рефлюксна хвороба , стікання слизу з носоглотки , хронічний синусит , куріння , постійний контакт з пилом , газами і хімічними речовинами. Також , якщо голосно кричати чи верещати , можна втратити голос.

Як повернути голос ?

Відпочинок голосовим зв’язкам . Якщо ви втратили голос через застуду , ларингіт , ангіни або від надмірного крику , то дайте трохи відпочити вашим голосовим зв’язкам . Не користуйтесь голосом при комунікаціях , не шепочіть – це може призвести до розтягування голосових зв’язок. Замість говоріння вголос , пишіть записки або повідомлення.

Пийте багато рідини. Рясне пиття допомагає зволожити гортань і сприяє швидкому одужанню . Не можна пити занадто гаряче або занадто холодне питво . Пийте теплі напої і включіть в свій раціон теплий суп.

Трав’яні настойки та чаї . Настоянка з чебрецю і ромашки допомагає зняти запалення горла. Чай з коренем імбиру допомагає зняти осиплість і хриплість голосу.

Мед . Допомагає повернути голос також і мед. Додавайте мед в теплу воду або трав’яний чай. Також цілющу дію надає лимонний сік у поєднанні з теплим чаєм і медом.

Вологе повітря . Зволожуйте повітря за допомогою спеціального зволожувача повітря. Цей апарат підтримує необхідний рівень вологи в приміщенні і допомагає зволожити ваші голосові зв’язки , особливо якщо сухе повітря став причиною захворювання.

Парові інгаляції. Пар сприяє відновленню запалених і розтягнутих голосових зв’язок. Дихайте , парою над мискою з гарячою водою , накрийте рушником або пледом . Дотримуйтесь заходів безпеки , щоб не обпектися гарячою парою. Робіть парові інгаляції 2 рази на день протягом 5 хвилин.

Полоскання . Полощіть горло теплою водою або теплим відваром з трав , це допоможе пом’якшити та зволожити голосові зв’язки. Якщо втрата голосу виникла через застуду або ангіни , то полощіть горло розчином з сіллю. Полоскання солоним розчином сприяє припливу крові до запаленого горла , також солона вода вбиває мікроби , виводить слиз із горла. Полощіть горло не менш 3-4 разів на день.

Льодяники . Спеціальні льодяники для розсмоктування при ангінах допомагають зняти запалення горла і гортані , також вони зволожують голосові зв’язки. Льодяники і жувальна гумка посилюють виділення слини , що сприяє зволоженню голосових зв’язок.

Чого не можна робити при втраті голосу

Не можна пити напої, які містять кофеїн , такі як кава , чай, кола , поки ви повністю не поправитеся . Тому, що напої з вмістом кофеїну зневоднюють організм.

Не можна курити, тому , що дим сигарет ще більше дратує і сушить горло. Навіть пасивне куріння призводить до подразнення і запалення гортані , що може уповільнити процес одужання.

Не можна вживати алкогольні напої , тому, що вони зневоднюють організм і посилюють перебіг хвороби.

Уникайте місць з підвищеним вмістом пилу , диму , холодного повітря і інших можливих подразників .

Не можна приймати аспірин , особливо якщо втрата голосу сталася після гучного крику. Можливо , на слизовій голосових зв’язок сталося пошкодження капіляра . Аспірин може знизити згортання крові і стати причиною кровотечі.

Не можна вживати в їжу продукти з високим вмістом кислоти , наприклад помідори , шоколад , цитрусові (сік лимона у поєднанні з медом – виняток).

Втрата голосу може бути викликана більш серйозними станами , такими як, ракові захворювання голосового апарату . Якщо всі перераховані вище заходи не допомагають відновити голос і позбутися від сиплості , то потрібно звернутися до лікаря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ВІДНОВИТИ ОХРИПЛИЙ ГОЛОС

ЯК ЛІКУВАТИ БІЛЬ У ГОРЛІ