Хоча у деяких шоколад асоціюється зі “шкідливою” їжею, темний шоколад може мати безліч переваг для здоров’я, включаючи покращення настрою та стан шкіри. Нове дослідження показало, що додавання до раціону екстракту какао також пов’язане з нижчим ризиком смерті від серцевих захворювань.

У дослідженні, опублікованому в “Американському журналі клінічного харчування”, фахівці протягом кількох років вивчали дані про здоров’я понад 20 тис. дорослих у США у віці 60 років і більше. Раціон деяких учасників доповнювали екстрактом какао.

У результаті було виявлено, що ті, хто отримував добавку, значно рідше вмирали від серцево-судинних захворювань. “Ми виявили, що добавки какао можуть зменшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань (ССЗ), включаючи статистично значуще зниження смертності від ССЗ, на 27%”, – розповів автор дослідження Говард Д. Сессо.

За його словами, ключову роль відіграють флавоноїди, що містяться в какао. Раніше вже було доведено, що ці сполуки є корисними для здоров’я. Наприклад, проведене у 2014 році дослідження показало, що флавоноїди виконують захисну роль у разі ризику зниження когнітивних функцій з віком. “Флавоноїди містяться не тільки в какао-бобах, а й у ягодах, чаї та винограді, в інших фруктах та овочах, які залишаються важливою частиною здорової дієти”, – додав Сессо.

Він зазначив, що поки що вчені не знають точного механізму впливу флавоноїдів какао на серцево-судинну систему. Цю загадку планується вирішити під час подальших досліджень.