Одним із найпростіших способів покращити показники здоров’я є піша ходьба, і вона ж допомагає збільшити тривалість життя.

Регулярна ходьба може збільшити тривалість життя до 15 років – пише журнал Communication Biology, який опублікував відповідні висновки нового дослідження. Користь здоров’я від щоденних прогулянок була досліджена вченими з Університету Лестера під керівництвом професора Томаса Йейтса. Вони виявили, що люди, які щодня ходять пішки в швидкому темпі, можуть за показниками біологічного віку бути на 15 років молодшими за тих, хто рідко ходить пішки.

Зокрема, дослідники зробили висновок, що швидка ходьба допомагає зберегти довжину теломер – захисних структур на кінцях хромосом. Їхнє скорочення відбувається у всіх людей з віком, воно асоціюється з дегенеративними процесами в організмі, скороченням життя. Висновки вчених про вплив ходьби на стан хромосом базуються на результатах вивчення довжини теломер у 405981 людини середнього віку.

У свою чергу журнал Lancet Public Health опублікував дані метааналізу 15 досліджень за участю майже 50 000 осіб, які свідчать: збільшення кількості зроблених кроків за день знижує ризик передчасної смерті. Дослідники підрахували, що для людей віком 60 років і більше цей ризик знижується, коли вони роблять приблизно 6000-8000 кроків на день. Для людей, молодших 60 років, аналогічний ризик зменшується при виконанні 8000-10000 кроків на день.

Фахівці констатують, що ходьба забезпечує профілактику вікової втрати пам’яті, а також чудово підходить для жінок у постменопаузі, підтримуючи силу кісток та м’язів. На їхню думку, загалом дорослим людям потрібно прагнути до того, щоб виконувати щонайменше 6000 кроків щодня.

Яка ходьба особливо корисна:

  • З додаванням ваги.
  • Ходьба до гори.
  • Швидша ходьба.
  • Прогулянки з друзями та на природі.