Варто нам відчути себе погано, ми відразу починаємо тягтися до домашньої аптечки. Як правило, у ній є базовий набір медикаментів. Ми починаємо їх приймати, і навіть не замислюємося над тим, чи можна їх поєднувати.

Головний лікар, кардіолог, Валентина Байдіна розповіла про те, які ліки в жодному разі не можна поєднувати. Більше того, разом вони стають смертельно небезпечними.

Так, таблетки, порошки, капсули та розчини, якими ми постійно лікуємо головний біль, кашель, застуди та алергію, можуть почати конфліктувати з медикаментами, прописаними для лікування різних хронічних патологій.

Варіанти небезпечних поєднань медикаментів
– В інструкції є інформація про це, так що, якщо, крім базової терапії від гіпертонії, ІХС або ще якогось хронічного захворювання, вам треба прийняти черговий препарат, спочатку скажіть про це лікареві або вивчіть інструкцію. Справа не в тому, що ваші основні ліки можуть не спрацювати. Все – небезпечніше. Адже деякі поєднання медикаментів можуть загрожувати життю.

Читайте також:  Лікарка пояснила, як розпізнати зараження організму паразитами

Засоби від кашлю та від алергії
Якщо людина – алергік, а на її тлі з’являється застуда, багато хто біжить купувати сиропи та таблетки. А саме це дуже небезпечно. Багато протикашльових та протиалергічних препаратів, що відпускаються без рецепта можуть містити схожі по дії компоненти. Такий спільний прийом ліків може спровокувати скупчення токсичних речовин.

Може швидко посилюватись їхня седативна дія, яка становить небезпеку для людей та водіїв, чия робота вимагає від них граничної концентрації.

Такі комбінації можуть також спровокувати і розлади апетиту, негативно впливати на сон, робити людину млявою та загальмованою.

Болезаспокійливі та антидепресанти
Пацієнти з депресією часто відчувають біль у різних частинах тіла, що з’являється під впливом зовнішніх факторів. Щоб її полегшити, часто починають застосовувати знеболювальні ліки, що продаються без рецепта. А вони саме на тлі прийому антидепресантів – не рекомендовані.

Читайте також:  Лікар-дієтолог попереджає, що деякі фрукти можуть уповільнити процес схуднення та рекомендує уникати їх вживання

Антикоагулянти та аспірин
Досить багатьом пацієнтам лікарі прописують антикоагулянти у тому, щоб вилікувати тромбози судин. Але через ГРВІ багато хто починає шукати порятунок в аспірині. Адже цей препарат – крім базового – має ще й конкретний антиагрегантний ефект. Тобто – розрідження крові та зменшення її здатності, що згортає. Подібний ефект може призвести до кровотечі, небезпечної для життя.

Ліки від застуди разом із інгібіторами МАО
Препарати інгібіторного типу – моноамінооксидази (МАО) призначають під час терапії депресії чи профілактики паркінсонізму.

Пацієнти з подібними захворюваннями можуть простудитись і купити в аптеці спрей від нежиті з судинозвужувальною дією, приймати таблетки з парацетамолом і аспірином, що може призвести до серйозного гіпертонічного кризу:

Читайте також:  4 зміни у харчуванні знижують рівень холестерину

– Такий криз складно купірувати, він може загрожувати людині навіть загибеллю від ускладнень, зробила висновок експерт.