Пасльонові, до яких відносяться картопля, помідори, баклажани і перець, можуть нашкодити людям з аутоімунними захворюваннями, зокрема, тим, хто страждає гіпотиреозом. Про це повідомила лікарка Юліана Чечуріна.

Лікарі рекомендують відмовитися від вживання тієї ж картоплі і помідорів певній групі людей. Лікарка Юліана Чечуріна розповіла, що при гіпотиреозі часто спостерігається порушена робота кишечника.

Вживаючи пасльонові овочі, люди з цим захворюванням ризикують дістати речовини, що стимулюють процеси запалення в кишечнику. Наприклад, такою речовиною може виявитися соланін, компонент рослин, який виробляється ними для захисту від комах. В організмі соланін провокує розлади стільця і алергічні реакції.

Читайте також:  Вчені назвали рослину, яка допомагає в лікуванні раку

Крім цього, в картоплі, помідорах та інших пасльонових містяться лектини – білкові сполуки, що викликають запалення стінок кишечника і підвищують ризик виразки.

За словами Юліани Чечуріної, при необхідності пасльонові овочі слід замінити на цукіні, гарбуз, ріпу.

У свою чергу, інша експертка, дієтологиня і нутриціологиня Анна Бєлоусова констатувала, що негативний вплив на організм можуть надавати тільки нестиглі плоди, оскільки в них міститься більше соланіну. При регулярному споживанні в їжу нестиглих пасльонових можна постраждати від погіршення роботи нервової системи, заявила фахівець.

Білоусова рекомендує відмовлятися від вживання в їжу картоплі з зеленуватим бочком без спроб якось його врятувати і з обережністю їсти страви з баклажанів людям, у яких є проблеми з шлунково-кишковим трактом і схильність до діареї. Їм краще вживати цей овоч без шкірки.

Читайте також:  Які продукти допомагають печінці відновлюватись

Джерело: МедікФорум