Американські вчені вперше зняли на відео, як мозок очищається від мертвих нейронів. Випробування пройшли на лабораторних мишах.

Як повідомляє Science Alert, дане дослідження може допомогти в лікуванні вікових порушень мозку і неврологічних розладів. Подальші роботи повинні показати, як працює очищення мозку, і тоді вчені зможуть краще проводити діагностування.

У своєму дослідженні вчені вивчали гліальні клітини, які відповідають за виконання роботи з очищення мозку. У роботі фахівці використовували техніку, названу 2Phatal, для впливу на одну клітку мозку для апоптозу (загибелі клітин) в миші, а потім слідували за маршрутом гліальних клітин з використанням флуоресцентних маркерів.

Читайте також:  Маловідомі корисні для здоров'я властивості обліпихи

“Замість того, щоб бити по голові молотком і викликати тисячі смертей, спонукання до загибелі однієї клітини дозволяє нам вивчати те, що відбувається відразу після того, як клітини починають умирати, і спостерігати за багатьма іншими залученими клітинами. Це було неможливо раніше. Ми можемо з великою ясністю показати, що відбувається, і зрозуміти процес”, – пояснив невролог Гайм Груцендлер.

У дослідженні було відзначено, що якщо один тип гліальних клітин з якої-небудь причини пропустить мертвий нейрон, інші типи клітин візьмуть на себе свою роль в процесі видалення відходів, припускаючи, що між гліальними клітинами відбувається зв’язок.

Читайте також:  Чотири ранкові симптоми раку, на які зазвичай не звертають уваги

Також вчені додали, що в ході вивчення було встановлено, що мозок старіших мишей був менш ефективним у видаленні мертвих нервових клітин.